Доаѓаат уште неколку нови идеи: Освежете го обичниот сламен шешир со овие 4 лесни проекти

Доколку не сте задоволни од вашиот стар, обичен, сламен шешир сега е време да го освежите со овие одлични направи сам проекти!

Топ 5 совети вашата коса да изгледа фантастично и за време на летото

Сонцето и топлото време може многу да ја оштетат вашата коса.

Сонце, плажа и еден аксесоар: Освежете го обичниот сламен шешир со овие 3 лесни проекти

Летото е пред нас, а ние имаме само едно прашање: Дали ви досади обичниот, сламен шешир? Ако одговорот е да, тогаш време е за негово освежување со овие лесни „направи сам“ проекти!

5 модни додатоци со кои ова лето ќе бидете едноставно неодоливи

Модните додатоци се одличен начин да го освежите вашиот изглед и да го направите поличен и повпечатлив.

Интересни начини на кои можете да носите шешири ова лето

Ова лето морате да го имате овој моден додаток!

Едноставни, а истовремено и шик модни комбинации за оваа пролет

Комбинациите кои се составени од едноставни дневни парчиња, а имаат занимливи дезени, се сосема доволни за да изгледате шик модерно.

7 совети за правилно нанесување крема за сончање

Многу луѓе мислат дека правилно нанесуваат крема за сончање, но вистината е малку поинаква...
Датум: 06 Aug 2015

Најголемиот хит за ова лето – Чанти и шешири од слама!

Неверојатните чанти и шешири од слама повторно се враќаат на модната сцена, но овој пат тие стануваат најголем хит за лето 2015.

Водич за лето: Изберете шешир според обликот на лицето

За секој облик на лице постои соодветен шешир кој го прави да биде уште поубаво...
Датум: 06 Jul 2015

Предлози и идеи за носење капчиња и шешири оваа сезона

Разните видови капи се моден додаток кој секој треба да го поседува. Со широк обод, федора, плетена или сламена, капите се меѓу најголемите трендови оваа сезона.
Датум: 24 Mar 2015

Восхитувајте со поглед: Предлози за носење директно од улиците

Ги превртуваме плакарите, одиме на шопинг и ги следиме светските модни сцени. Црпиме идеи, но некогаш инспирацијата не ни доаѓа. Затоа подготвивме 13 предлози кои ќе ги свртат сите погледи кон вас.
Датум: 23 Mar 2015
12