4 причини зошто треба да пиете шампањ во текот на целата година

Нека една од вашите новогодишни одлуки биде што почесто да се засладувате со чаша од овој вкусен пијалак.

Колку долго трае едно шише вино откако ќе го отворите?

Дали можете да пиете црвено вино кое една недела стоело во фрижидер? Или пак, колку долго трае еден шампањ?

Забавен тест на личноста: Омиленото вино говори за вашиот карактер

Ако сакате да дознаете нешто за личноста со која првпат излегувате на состанок, обрнете внимание на виното кое ќе го нарача.
Датум: 24 Nov 2014
, Автор:

Традицијата на прославувањето Нова година

Прочитајте ги следниве новогодишни занимливости и дознајте го значењето на многубројните традиции кои се практикуваат во овој период ширум светот.
Датум: 05 Jan 2013

Едноставни и освежителни летни коктели

Имате ли планови за вечерва? Што велите за несекојдневна коктел-забава со најблиските?

Уникатни шишиња шампањско

Погледнете ги следните креативни и уникатни форми на шишиња полни со пенливо вино. Можеби едно вакво ќе отворите и вие по повод следниот успех.
Датум: 12 Jan 2012
, Автор:

Бела сангрија

Сите сме пробале сангрија - овошно црвено вино. Време е да пробате нешто ново и поинакво. Видете зошто оваа бела сангрија ќе биде главната ѕвезда на вашата следна забава или прослава.

Кампари Мимоза

Ова е пијалакот со кој ќе сакате да наздравите за доаѓањето на новата 2011 година. Италијанскиот ликер кампари ќе ве освои со неговиот горчлив вкус, а прекрасните меурчиња од деликатниот шампањ само ќе го надополнат изгледот...

Почнете ги празниците со највкусните коктели

Посакајте им добредојде на зимата и празниците кои следуваат. Овие коктели ќе ви ја покажат прекрасната зима, која со нив станува топла, миризлива и вкусна.

Што кажува за вас пијалакот кој го пиете?

Сте помислиле ли некогаш дека пијалакот што го пиете можеби го покажува вашиот карактер?