6 необични работи кои му се случуваат на вашето тело кога се бакнувате

Ако почнете да анализирате како всушност се одвива бакнувањето, целиот процес би можел да стане по малку одбивен и чуден.

Стјуардесите ги откриваат најчудните работи кои ги виделе за време на авионските летови

Како и секоја работа, така и работата на стјуардесите доаѓа со низа предизвици и непријатни ситуации.

15 луѓе ги признаваат најчудните нешта што ги прават кога се сами

„Дали е нормално да добиете желба да скокнете од високо место секој пат кога гледате надолу од работ? Да бидеме на чисто, не размислувам за самоубиство!“

Чудноста е нормална: Еве зошто треба да ги прифатите вашите апсурдности!

Изборот е ваш. Дали ќе се фокусирате да се вклопите во социјалната хиерархија или ќе ги свиткате границите на светот за тој да се совпадне со вас?

8-те најчудни машки фобии кои ќе ве изненадат

8 машки фобии кои со сигурност ќе ве остават без зборови...

Најчудните прашања кои биле поставени на интервјуа за работа

На Редит овој пат се споделени најчудните прашања кои некои баратели на работа ги добиле кога се соочиле со потенцијалните работодавци. Ова се само дел од нив.

17 чудни и интересни факти за бебињата

Не сте знаеле сè за овие слатки мали суштества ако не ги знаевте и овие луди и интересни факти.

Самоук кинески фотограф со неверојатно око за фаќање чудни моменти низ објективот

Неговите дела се неверојатно добри, имајќи предвид дека сè што знае за фотографијата го има научено самиот преку интернет, книги и списанија.

Можете ли да забележите што не е во ред со овие фотографии?

На прв поглед овие фотографии изгледаат сосема нормално, но доколку ги погледнете подетално ќе најдете нешто необично, неочекуванo, па можеби дури и морничаво.

Најоткачените фризури кои некогаш сме ги виделе

Веројатно за многумина би изгледале чудно со домат или ананас на главата, но овие луѓе, од која и да е причина, се охрабриле да изгледаат вака.
Датум: 10 ное 2014
, Автор:

Мајки кажуваат кои се најсрамните работи што ги сториле нивните деца

Дали се жалите дека вашето дете не ве слуша и се однесува разгалено?