8 аномалии на нашата планета за кои науката сѐ уште нема објаснување

Нашата планета секогаш успева да не изненади. Има нешто неверојатно на секој крај од светот, нешта што прават дури и најголемите скептици да веруваат во чуда.
Датум: 09 May 2017

18 импресивни фотографии кои никогаш претходно не сте ги виделе

Погледнете подобро, ќе бидете запрепастени од разновидноста и перфекцијата на светот околу вас.
Датум: 29 Mar 2016

Извонредни фотографии кои секој од вас мора да ги види

Светот е природно богат со неверојатни нешта, за кои никогаш не би помислиле дека постојат додека не ги видите со свои очи.
Датум: 11 Mar 2016

7 работи во кои никогаш не сте престари да верувате

Никогаш не заборавајте дека е важно да ја сочувате вербата и да имате соништа, затоа што само така ќе бидете среќни и ќе ја почувствувате вистинската смисла на животот.
Датум: 16 Mar 2014

Филм: Зимска приказна (Winter’s Tale)

Ова не е вистинска приказна, ова е вистинска љубов

Незаборавни цитати од незаменливата Одри Хепберн

Покрај својата слава на големите екрани и во модната индустрија, многу луѓе долго ќе ја паметат и по нејзините незаборавни цитати.

Новите 7 светски чуда на природата

Запознајте се со новите природни убавини во светот, кои со право го носат епитетот светски чуда.
Датум: 16 May 2012
, Автор:

Чудата на архитектурата кои нè оставаат без здив

Богородичната црква или Нотрдам е катедралата на Париз и седиште на архиепископот во градот. Нејзиното име значи „Нашата Госпоѓа“ (Дева Марија) и се смета за најубав пример на француската готска архитектура.
Датум: 07 Feb 2012
, Автор:

Фантастичните летечки книги на господин Морис Лесмор

Најголема страст му се книгите, а по една голема бура ќе одлета во земја на чудата каде што тие се живи суштества...

7 помалку познати светски чуда

Има места во светот што се волшебни и пленат со нивната убавина, а се помалку познати. Погледнете 7 од нив.

Седумте Светски чуда – старите наспроти новите

Нова класификација на светските чуда во две листи во кои се внесени старите (древните) и новите светски чуда. Интересно и поучно.
Датум: 15 Sep 2010
, Автор: