Само за скептици: Пасивно-агресивни цитати кои ќе успеат да ве инспирираат

Доколку ви треба мала мотивација, но не ви се верува дека инспиративните афирмации ќе ви помогнат, следниве пасивно-агресивни цитати се совршени за вас!

Цитатот кој најдобро го опишува вашиот хороскопски знак

Секој знак е инспириран од разни нешта и луѓе и има разни желби и амбиции. Поради тоа, за секој знак постои барем еден цитат кој совршено го опишува. Пронајдете го вашиот знак и откријте кој е вашиот цитат.

Најмоќните цитати на сите времиња

Прочитајте ги и инспирирајте се.

18 цитати за семејството кои ќе ве потсетат зошто бескрајно ги сакате овие луѓе

Луѓето со кои се опкружувате, оние кои ве поддржуваат во секоја ситуација, се навистина бесценети. Токму поради ова треба да го цените секој момент кој можете да го поминете со вашите сакани, односно со вашето семејство.

10 реченици на кои треба да се сетите кога ви изгледа дека животот не е фер

Кога ви изгледа дека нема за што да бидете благодарни, проверете го вашиот пулс.

17 цитати од Маргарет Атвуд кои ќе го разбудат писателот во вас

Маргарет можеби не мислела дека нејзините дела ќе допрат милиони низ целиот свет, но знаела дека ќе биде писателка уште кога имала 16 години.

Незаборавни цитати од најмоќните ТЕД говори

ТЕД говорите ја содржат најголемата инспирација која можете да ја најдете денес, па затоа погледнете некои од најдобрите цитати од овие инспиративни говори.

10 цитати кои ќе ве натераат да престанете да се грижите што мислат другите

Сите ние сакаме да бидеме прифатени и сакани. Но многу често оваа желба предизвикува да го живееме нашиот живот според очекувањето на другите и постојано да се грижиме за нивното мислење.

15 цитати кои ќе ви помогнат да останете позитивни дури и кога минувате низ тежок период

Можеби ви звучи чудно, но кога ќе си признаете дека минувате низ тежок период и дека тој период ве прави несреќни, полесно ќе го прифатите она што ви се случува и полесно ќе го надминете.

Најдобрите цитати од Стивен Хокинг кои ќе ве потсетат дека ништо не е невозможно

Кога имал само 21 година, Стивен Хокинг бил дијагностициран со амиотрофична латерална склероза, болест која влијае на моторните способности. Сепак, ова не го спречило да ги открие некои од најважните научни теории во последните неколку векови.

Необјавени писма од Брус Ли за неговото духовно будење

Брус Ли е еден од најпознатите артисти за боречки вештини. Тој е и духовен филозоф а во неговиот личен дневник го забележал своето психолошко и духовно будење.

Среќата не е цел, туку начин на живот: Бесценети мудрости за законот на привлекување

Следниве цитати го опишуваат законот на привлекување и со сигурност ќе ве охрабрат да верувате дека вашата судбина лежи во ваши раце...