Мед и сода бикарбона: Зошто жените полудеа за овој рецепт?

Дерматолозите велат дека овој рецепт е поделотворен од сите производи што можат да се најдат на пазарот!

6 видови облека што го кријат целулитот

Грозниот изглед кој најчесто се појавува на задникот, колковите, стомакот или бутовите може да се појави кај секого, без исклучок.

Момците откриваат што навистина мислат за целулитот на женското тело

Жените обично се загрижени дека доколку мажите ги забележат нивните бутови и задник покриени со целулит, ќе си помислат дека се премногу дебели или дека не се доволно згодни.

5 митови за целулитот на кои треба веднаш да заборавите

И покрај тоа што не можете да преземете многу нешта за да се борите со него, треба да ги знаете позитивните и негативните страни, зошто тој се појави и дали можете да се ослободите од него.

Подгответе се навреме за летото: 30-минутни вежби за совршено бикини тело

Целулитот често се смета за најголемото проклетство на жените, бидејќи голем број дами патат од овој упорен проблем.

Магична комбинација која ги брише брчките, килограмите и целулитот

Станува збор за едноставен рецепт за освежување и вкусен пијалак кој е идеален за меѓу оброците, како и за појадок или вечера.

Ослободете се од целулитот за 30 дена: Природен домашен лосион

Благодарение на овој рецепт за природен лосион, резултатите ќе ги забележите веќе за 30 дена. Не трошете пари на креми и третмани, дома можете сами да си направите евтино средство кое навистина може да ви помогне.
Датум: 09 мај 2015
, Автор:

3 едноставни вежби за тело без целулит

Целулитот во никоја ситуација не помага да изгледате атрактивно, но постојат неколку начини на кои можете брзо да се справите со него.

Јога поза која го уништува целулитот: Една вежба која ги опфаќа и бутовите и задникот

Доколку сте незадоволни од изгледот на вашите бутови и задникот, иако редовно вежбате, практикувајте ја оваа поза секој ден за да се ослободите од целулитот.
Датум: 27 апр 2015
, Автор:

Домашен пилинг за побрзо отстранување на целулитот

За да го забрзате процесот на слабеење, ви го предлагаме овој пилинг кој можете да го направите дома.

13 факти за женското тело

Сигурно многупати сте се запрашале дали вашиот организам функционира како и на другите луѓе. Ви ги откриваме најважните анатомски и функционални параметри на просечното женско тело.
Датум: 22 дек 2014
, Автор: