Црниот сладолед е новиот хит во светот: Би го пробале?

Дали сакате нешто повеќе од вообичаен сладолед?

Како да ги носите бисерите кои се тотален хит во светот?

Бисерите секогаш биле синоним за софистицираност, елеганција и одмереност.

Марсала бојата се повлекува од модната сцена: Овие бои ќе ја одбележат 2016-та година

Брендот Пантоне е познат по тоа што секоја година во месец декември објавува која боја ќе ка одбележи наредната година.

Обувки по кои лудуваат познатите дами

Не е потребно многу време за некој моден тренд во Холивуд да стане апсолутен хит. Во тоа се уверуваме и со моментално најатрактивните и најпопуларни модели на обувки.

Не трошете ги парите залудно: Само овие 3 модели на џемпери ви се потребни за оваа зима

Полека зачекоруваме кон зимата, па мора да знаете кои модели на џемпери ќе ја одбележат оваа сезона.

Хит боја на кармин за есен/зима 2015: Дали би се осмелиле да ја пробате?

Есента и зимата се периоди од годината кога владеат темните нијанси на кармини, но овогодишниот тренд го следат само оние кои се најхрабри.

Коса во боја на тиква: Хит нијанса за оваа есен!

Портокаловата палета на бои е идеална за есенските денови.

Хит за оваа есен: Кафеав кармин кој е создаден за есенските денови кои доаѓаат

Кафеавиот кармин е одличен избор за ладните денови кои доаѓаат.

Мистичен есенски тренд: Бои на лакови кои ќе бидат хит за оваа есен

Златна, црвена, сива или бордо се боите кои се задолжителни за оваа есен за сите дами со стил.

Најновиот хит за оваа есен: Мерлот боја на коса!

Еден од водечките трендови за оваа есен ќе биде мерлот бојата за коса.

Одличниот настап на Трејси Чепман е најдобрата изведба на „Stand By Me“ што некогаш сте ја слушнале

Познатата пејачка Трејси Чепман неодамна гостуваше во шоуто на Летерман каде што воодушеви со неверојатната изведба на „Stand By Me“ од Бен И. Кинг.
Датум: 20 Apr 2015

Дознајте која песна била хит на денот кога сте се родиле

Дали некогаш сте се запрашале по која песна најмногу лудувале луѓето дента кога вие сте дошле на овој свет? Можеби да, можеби не, но секако е забавно да се знае.
Датум: 12 Feb 2015
, Автор: