Поминете го Денот на вљубените како вистинска Французинка

Додека фантазирате за градот на светлината, ние решивме да ви покажеме како префинетите Французинки и вечни заводнички се подготвуваат за овој ден.

Французинките советуваат: Ова е нашата тајна за заведување!

Ако мислевте дека девојките од Франција се едноставно родени со неверојатна доза сексапилност, тогаш дефинитивно сте се лажеле.

Шармирајте како француските дами

Нивната безгрижност и заводливост е можеби и причината зошто тие се толку познати и обожавани. Но што поточно ги прави француските дами толку уникатни и со беспрекорен стил?

Тајните на француските дами

„Је ne sais quoi“ e еден од најпознатите француски изрази кој во превод значи „не знам“, но напротив, тој ни малку не го опишува прецизниот и елегантен стил на француските дами.
Датум: 24 апр 2014
, Автор: