Впечатливи фотографии кои ќе ве воодушеват, а за чија изработка не е искористен Фотошоп

Нашата планета е навистина уникатна и прекрасна, а чудата кои може да се случат во одреден момент, прават да му се восхитуваме на светот околу нас.

17 фотографии кои докажуваат дека и природата има свој Фотошоп

Вистинско чудо е кога мајката природа ќе создаде самата свое ремек-дело!

Кученце кое бакнува риба стана главна мета на Фотошоп експертите

Некој успеал да го овековечи бакнежот меѓу ова кученце и рибата на фотографија, по што таа станала главна инспирација за луѓето кои се занимаваат со Фотошоп.

Зајаче со очила за сонце стана главна ѕвезда во фотографиите на Фотошоп мајсторите

Нивната фантазија не познава граници и тие навистина успеаја да дадат нова димензија на најобична фотографија

Како изгледа совршеното машко тело ширум светот?

Резултатите се навистина интересни.

Урнебесни фотографии: Ослабела 68 кг и позирала со поранешната, покрупна верзија од себеси

Кога Бет Бијрд одлучила да ослабе 68 кг, таа со нејзиниот пријател, фотографот Блејк Мороу, дошле до една забавна идеја – да креираат фотосерија од типот „пред и потоа“ во која ќе ги поврзат старата и новата Бет.
Датум: 07 мај 2015
, Автор:

Овие видеа ни покажуваат колку навистина се фотошопирани моделите

Додека фотографиите на моделите излезат во јавност, вие можеби веќе нема да имате можност да ја видите нивната вистинска кожа или коса.

7 факти што не ги знаевте за ангелите на Викторија Сикрет

Ако го гледате модното шоу на Викторија Сикрет секоја година и мислевте дека знаете сè за ангелите, тогаш се лажете.

20 познати личности пред и после Фотошоп

Ѕвездите се исти како нас обичните луѓе, барем сè додека нивните фотографии не поминат низ алатката за фото и дигитална обработка Фотошоп.
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

Пред и после Фотошоп: Манекенка јавно се побуни за обработена фотографија од нејзиното тело

Австралијката Меган Каусман на својот Инстаграм профил објави оригинална фотографија од неодамнешното фотоснимање со што се спротивстави на моменталниот Фотошоп тренд.
Датум: 27 авг 2014
, Автор: