Mлада артистка преку автопортрети ја покажува врската помеѓу човекот и природата

21-годишната самоука фотографка Ања Валдре од Летонија, создава креативни уметнички фотографии кои ги доработува со Фотошоп манипулации...
Датум: 11 Dec 2015

Надреални фотографии инспирирани од исклучителни визуелни филмови

Најчесто инспириран од големи филмови како Хари Потер, овој фотограф создава неверојатна уметност...

Неверојатни фотоманипулации кои ќе ве натераат да се запрашате што е реално, а што не

Сме виделе многу оптички илузии, но брилијантната уметност на Ерик Јохансон ќе ве остави комплетно без зборови.

Креативни фотоманипулации од минијатурни градови сместени во чаши

Проектот „A Place To Go, Please“ визуелно ни ја покажува поврзаноста помеѓу одредени пијалаци и градовите по кои тие се најмногу познати.

Џенифер Лоренс и Скарлет Јохансон соединети во едно беспрекорно убаво лице

Дигиталното спојување на ликови е многу забавно, а особено кога се работи за 2 прекрасни лица.
Датум: 21 Aug 2014
, Автор:

Зачекорете во универзумот на кафето

„Јас создадов нешто кое што е многу поразлично од она што досега сте го виделе. Ова е мојот Кафе Универзум,“ вели Флора Борси.

Креативен татко прави луди фотоманипулации со своите ќерки

„Изгледа гледав премногу телевизија и играв премногу видео игри кога бев дете,“ објаснува таткото за својата инспирација.

Прекрасни фотоманипулации во надреалистичен стил

Серијата фотоманипулации на полскиот фотограф Дариуш Климчак со сигурност ќе ве потсети на делата на најпознатиот надреалистчен сликар, Салвадор Дали.
Датум: 10 Feb 2014

Моќни и надреални автопортрети

Рејчел Баран е 20-годишна фотографка, која работи во САД, чиј неверојатен талент може да се забележи на овие прекрасни надреални и моќни автопортрети, кои веќе освоија илјадници луѓе насекаде.
Датум: 09 Feb 2014

Фотографии од соништата – моќна фотообработка во надреалистичен стил

Карас Јонат е фотограф и дигитален уметник од Романија со огромно портфолио, исполнето со убави, магични, со еден збор – нестварни фотографии.
Датум: 18 Nov 2013

Како ќе изгледа ѕвезденото небо доколку нема градска светлина?

Фотографот Тиери Коен ни дава шанса да погледнеме како некои од најголемите градови би изгледале доколку би имале чисти неба и нималку градска светлина.
12