Талентирана фотографка ги трансформира обичните жени во вистински супермодели

Нејзиниот талент е посебен, бидејќи таа успева да ги претвори обичните жени во модели кои заслужуваат да се најдат на насловните страници од најпознатите списанија.

Спонтани фотографии од млади вљубени парови на улиците на Њујорк

Фотографии полни со полетност карактеристична за почетоците на врските...

Оваа фотографка има една цел – да ги обедини луѓето со своите фотографии

Погледнете ги прекрасните фотографии кои го обединуваат светот и ги рушат стереотипите.
Датум: 13 Feb 2015
, Автор:

Руската фотографка повторно воодушевува со нови волшебни фотографии од нејзините деца и цела армија животни

Елена Шумилова е талентирана руска фотографка која создава магично убави слики од нејзините деца и животните уживајќи во идилата на селото.
Датум: 18 Jan 2015

Оваа фотографка совршено ги обновува старите семејни портрети

Кристин Х. Меконел е фотографка од Лос Анџелес која нашла совршен начин да ги обнови старите портрети од нејзиното семејство.
Датум: 04 Jan 2015
, Автор:

Фотосесија како од бајките која ќе ве маѓепса

Погледнете ја волшебната фотосесија со прекрасни фотографии налик сцени од познатите бајки.
Датум: 08 Nov 2014
, Автор:

Топли фотографии со дечиња и нивната дружба со животните

Фотографиите на фотографката Елена Шумилова нè носат во една прекрасна бајковита средина каде две дечиња уживаат во играта со нивните пријатели од животинскиот свет: куче, мачка, патки и зајаче.
Датум: 16 Jan 2014
, Автор:

Запознајте ја фотографката која е во врска со сама себе

Нереалниот начин на презентирање на љубовните врски во романтичните комедии, ѝ дало идеја на една артистка да започне врска со самата себе, барем кога станува збор за нејзината фотосерија со автопортрети.

Бременоста на една Аргентинка во 10 впечатливи фотографии

Аргентинската фотографка Софи Старзенски ја документирала нејзината бременост, фотографирајќи се во различни недели од бременоста, а на крајот и со нејзиниот, сега тримесечен син Симон.

Овошни автопортрети на една 16-годишна фотографка

Употребувајќи го овошјето како главна инспирација во нејзините автопортрети, Кристина Отеро ја нарушува конвенционалната концепција за женската убавина...