Речиси совршен: Дознајте кој е мажот со најубаво лице на светот

Никој не е совршен, но некои луѓе се навистина близу до совршенството.

Постои 1 добра формула и 3 забранети фрази за успех во секоја љубовна врска

Внимавајте на негативните изрази и постапки, бидејќи тие оставаат длабока трага во нашите мисли.

Мажите преферираат жени со ваков вид фотографии на социјалните мрежи

Кога е во прашање запознавањето преку социјалните мрежи, профилната фотографија игра важна улога.

Науката открива: Каде завршуваат изгубените чорапи?

Научниците пронашле формула за да ја решат мистеријата зошто облеката исчезнува во машината за перење.

Еве зошто сѐ уште не сте ја запознале вашата сродна душа

Доколку се прашувате зошто љубовта досега не чукнала на вашата врата, можеби тука ќе го откриете одговорот.
Датум: 22 Jan 2016

Тест: Соберете ги бројките од самогласките во неговото име и дознајте каков љубовник е

Сè што треба да направите е да ги соберете бројките од самогласките во неговото име и брзо ќе откриете каков љубовник имате покрај себе.

Ефективна модна формула за склопување совршени модни комбинации

Пронајдовме формула која е во склоп со модните трендови, не одзема многу време и одговара на сите прилики. Што повеќе би сакале!?
Датум: 30 Jul 2015

Формула за вечна љубов: Што ги карактеризира среќните парови во долготрајните врски?

Најдобриот показател за колку долго ќе трае вашата љубовна врска или брак е колку сте всушност позитивни или негативни еден кон друг.

Откријте колку калории на ден му се доволни на вашето тело

Со помош на Харис-Бенедиктовата формула можете многу лесно да го пресметате тоа...

Формула за пресметување на должината на вашата врска

Формулата која ќе ви помогне да откриете колку долго ќе бидете со партнерот гласи: L = 8 + .5Y – .2P + .9Hm + .3Mf + J – .3G – .5(Sm – Sf)2 + I + 1.5C.
Датум: 26 Mar 2014
, Автор:
12