Погледнете го вашиот мал прст: Неговата форма открива многу важна работа за вас!

Одредете ја формата на вашиот мал прст и дознајте дел од вашата личност.

Фотографии од секојдневни работи кои ќе ве изненадат со нивната несекојдневна форма

Понекогаш случајноста може да ве изненади и да создаде такви форми кои речиси не би можеле да ги направите намерно.

Дланките и карактерот: Што открива малото прсте за вас?

Ова можеби ќе ви звучи чудно, но најмалото прсте на дланката, а посебно неговата должина и форма, може доста да открие за вашата личност.

Најзгодната баба во светот го прослави нејзиниот 80-ти роденден

Таа неодамна го прослави нејзиниот 80-ти роденден, а нејзината фигура е подобра од фигурите на повеќето 20-годишни девојки.

Јапонките ги откриваат тајните кои им помагаат да ја одржат нивната форма

Tоа што повеќето Јапонки навистина имаат витка линија е доволен доказ дека тие знаат што зборуваат.

17 девојки ни покажуваат дека секое женско тело е совршено обликувано за носење бикини

Кој вели дека треба да бидете „коски и кожа“ за да изгледате добро во бикини на плажа?

Одберете ја идеалната долна облека според формата на вашиот задник

Исто како што избирате градник кој совршено ви одговара според обликот на градите, можете да изберете и долна облека која најдобро ќе ви прилега според формата на задникот.

Како да изберете џемпер кој одговара на вашата градба на тело?

Сите џемпери не одговараат на сечија градба на тело, па затоа може да се случи поради погрешниот избор да изгледате премногу дебело или чудно.

Обликот на вашите прсти отсликува интимни аспекти од вашиот карактер

Изгледа на нашите дланки и прсти е запишано многу повеќе одошто мислиме.
Датум: 18 окт 2015
, Автор:

Што вели формата на врвот на вашиот омилен кармин за вас?

Верувале или не, начинот на кој изгледа вашиот кармин може да каже многу за вашиот карактер.

Водич за лето: Изберете шешир според обликот на лицето

За секој облик на лице постои соодветен шешир кој го прави да биде уште поубаво...