5 работи кои вреди да ги вклучите во вашиот финансиски план за 2017-та година

Иако е добро да ги намалите трошоците, потребно е да вклучите некои работи што ќе ви го направат поубав и поисполнет вашиот живот!

Дознајте колкава е пензијата во земјите низ светот

Сте размислувале ли никогаш колкава пензија би земале кога би живееле на некое друго место во светот, надвор од вашата родна земја?

Дознајте што ви носи Венера која влезе во знакот на Лав

Венера, планетата на љубовта и парите, еднаш годишно минува низ знакот Лав, каде што оваа година ќе се задржи до 5-ти август, а потоа ќе премине во знакот Девица.

7-те принципи за побогат и финансиски стабилен живот

Парите и материјалното богатство се потребни на секој човек кој посакува квалитетен живот.

Која е најголемата причина поради која луѓето остануваат во несреќна љубовна врска?

Зошто одредени личности попрво би останале во несреќна врска отколку да ѝ стават крај и едноставно да најдат партнер кој многу повеќе ќе им одговара?

Не секогаш се работи за афера: Тој никогаш нема да ви каже за овие 4 проблеми

Ако мислите дека ве избегнува затоа што има афера, тогаш можеби грешите и се работи за некој од овие 4 проблеми...

Што после свадбата: Кои се добрите, а кои лошите нешта во првата година од бракот?

Првата година од бракот е исполнета со многу изненадувања и кога ќе помине, тогаш ќе разберете што луѓето околу вас сакале да ви кажат.

Правила за патување: Преживејте го одморот со партнерот без да раскинете!

Летото е одличен период за патување со саканиот/ата. Но, работите можат да тргнат надолу ако не се водите по овие правила.

Како максимално да заштедите ова лето?

Летото е периодот од годината кога имаме најголеми трошоци. Од одмори до летни забави, еве неколку совети како да заштедите пари во текот на овие месеци.

Доколку сакате да имате здрава љубовна врска, мора отворено да ги признаете овие 9 нешта

Кога ќе почнете да чувствувате дека вашата врска станува сериозна, постојат неколку нешта кои мора отворено да ги признаете и искрено да разговарате за нив.

Што може да направите во вашите 20-ти за животот да ви биде поубав во 30-тите?

Еве што можете да направите во 20-тите години од вашиот живот за да живеете убав, исполнет и успешен живот во вашите 30-ти.
Датум: 28 апр 2015
, Автор:

Нов вид изневерување: Финансиско неверство

Партнерот кој е финансиски неверен често ги сокрива податоците за својата сметка. Сексот со друга личност и емоционалната оддалеченост е едно, но што ако вашиот партнер ве изневерува кога се во прашање сметките?
12