Само за храбри девојки: Скриено виножито во косата е најновиот моден тренд!

Оваа „подмолна“ техника на фарбање подразбира живи бои на виножито под вашата природна коса, што значи дека сами можете да одберете кога ќе ја покажете фризурата.

Дали сте сигурни дека сакате да ја бојадисате косата?

Можеби лесно паѓате во искушение да ја фарбате вашата коса, но дали ги знаете овие 10 важни работи?

Оваа фризерка создава фризури инспирирани од класичната уметност

Уште еден доказ дека инспирацијата и уметноста можат да бидат насекаде.

Од бринета до русокоса: Тест кој ви открива дали сте спремни за голема промена

Пред да се решите да ја промените бојата на својата коса, еве што би требало да направите.

Отсега вашата коса ќе може да свети кога е темно!

Компанијата за козметика, мода и нега на коса „Manic Panic“ произведе неколку бои за коса кои светат во темница.

Нов моден тренд: Мажите си ги фарбаат косите и брадите во силни и живи бои

Изгледа дамите не се единствените кои уживаат фарбајќи ги своите коси во најразлични бои...

Нов моден тренд: Девојки ја фарбаат својата коса во пастелни бои

Дали и вие би сакале да го пробате овој нов тренд?

Најчести грешки при бојадисување на косата во домашни услови

За да ги добиете посакуваните резултати, избегнувајте ги овие девет најчести грешки при домашно бојадисување на косата.
Датум: 31 мар 2015
, Автор:

Навики кои ја уништуваат фарбаната коса

Неколку грешки кои сите жени со фарбана коса ги прават.

Сомбре – новиот хит начин на фарбање на косата

Сомбре е начин на бојосување на косата така што прамените се посветли во долниот дел од косата, а нагоре благо, постепено и суптилно преминуваат во природната боја кон темето.
Датум: 10 јул 2014
, Автор:

Како да си направите маица во пастелни бои со помош на чај?

Коралната боја, пастелната розова и песочната се нијансите кои ќе ја одбележат пролетната сезона, а бутиците се веќе полни со маици, фустани и блузи во овие нежни нијанси...
Датум: 25 апр 2014
, Автор:
12