Внимавајте: Ова се три клучни фактори кои го забрзуваат стареењето на кожата

Како што старееме, така нашата кожа станува погруба и ја губи својата еластичност. Еве што најмногу ѝ штети!

8-те најголеми откритија за среќата од 2017-та година

Погледнете ги 8-те најинтересни работи кои ги научивме минатата година за тоа кои фактори влијаат на нашата среќа и го намалуваат ризикот од стрес и депресија.
Датум: 03 Jan 2018

Намалена ви е продуктивноста на работното место? Овие фактори се виновни за тоа!

Нормално е вашата продуктивност да опаѓа кога работниот ден се ближи кон крајот, но ако ова го забележите дури и во најдобриот период од денот, тогаш сигурно ви влијаеле многу други фактори.

Откријте зошто сте дебели: Во кој тип спаѓате и како да се ослободите од вишокот килограми?

Научно е докажано дека постојат 6 видови дебелина и сите тие настануваат како резултат на различни причини.
Датум: 22 Oct 2015
, Автор:

8 знаци дека сте поинтелигентни од останатите

Што го прави некого паметен? Научниците веќе со години се обидуваат да стигнат до одговорот на ова прашање.

Примарни причинители на рак на дојката кои треба да ги знаете

За да знаете како да го превенирате ракот на дојка треба само да бидете добро информирани. Научете колку што е можно повеќе информации за ваше добро, па потоа споделете ги и со другите жени во вашиот живот.

5 не толку очигледни фактори кои ги уништуваат вашите можности за успех

Проверете дали некоја од овие работи ве спречува во остварувањето на вашите цели.
Датум: 01 Jul 2014
, Автор:

10 знаци кои укажуваат дека сте среќни

На нашето секојдневно расположение влијаат многу фактори, работата што ја работиме, љубовниот живот, пријателите, семејството... Сепак, истражувањата покажуваат дека среќата во одредена мера е и прашање на избор. Па, зошто тогаш ни е толку тешко да избереме среќа?
Датум: 21 Jan 2014
, Автор:

Шест фактори потребни за вистинска среќа

Да бидете вистински среќни воопшто не е тешко. Потребно е да почнете да живеете во сегашноста, да се радувате на иднината и да поминувате што повеќе време со вашите најсакани.

Вода за поздрав живот

Општо земено, докторите велат дека здрав возрасен маж, во просек треба да пие по околу 3 литри вода дневно, додека спротивниот пол по 2 литри.
Датум: 27 Sep 2010
, Автор: