Во секоја брчка ни е запишана судбината: Дознајте што откриваат вашите?

Ако сте премногу загрижени, под стрес или исхраната не ви е балансирана, сето тоа може да се види на вашето лице. Погледнете што зборуваат брчките за вас.
Датум: 17 мај 2015
, Автор:

6 грешки кои ги правите при миењето на забите

Можеби ги миете забите секој ден, но ако правите некоја од овие грешки тие сепак не се добро заштитени. Д-р Едмонд Хјулит има совети за вас како да ги исправите.

Најсмешниот трик со молив за сите оние кои обожаваат да се смеат

Срце без омраза, ум без грижи и само еден обичен молив... И среќата е гарантирана!

Жабуркање масло во устата: Зошто и како?

Жабуркањето маслиново, сончогледово или сусамово масло е одличен начин да ги елиминирате бактериите и нечистотиите во устата и грлото.

Темни усни: Тренд кој не смеете да го пропуштите

Со пократките денови и поладните ноќи, есента станува помрачна. Некогаш поради облеката, некогаш поради бојата на косата, а пак некогаш поради режимот за разубавување.

Направете сами: Шизички дуксер со уста која се отвора на патент

Секој од нас има некој дуксер по дома кој е премногу едноставен за да се носи надвор, но премногу удобен за да се фрли.
Датум: 31 окт 2014
, Автор:

Совршен бакнеж: 3 грешки кои ги правиме додека се бакнуваме

Иако повеќето од нас сметаат дека одамна ја имаат совладано техниката, за жал овие грешки многумина ги прават и поради тоа се далеку од пружање на совршениот бакнеж.
Датум: 30 окт 2014
, Автор:

Какви се вашите усни? Нивниот облик го открива вашиот карактер!

Устата се поврзува со комуникацијата, говорот и сензуалното уживање во храната и сексот. Таа исто така го открива нашиот однос кон другите луѓе во социјалните и љубовните врски.
Датум: 17 окт 2014
, Автор:

Направете ја најевтината течност за борба со лошиот здив

Ви препорачуваме да си направите сами природен и евтин производ за чистење на усната празнина кој ќе ви даде свеж здив.
Датум: 08 авг 2014
, Автор:

Вашето лице открива што сакате во сексот

Вашите усни, веѓи, очи, па дури и подочниците откриваат какви сте во кревет и што сакате во сексот.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

Како да го отстраните мирисот на кромид од вашата уста?

Повеќето луѓе деновиве уживаат на богати трпези на кои задолжително има кромид. Но, ако после ручекот сакате да се најдете на пријателите, веројатно не сакате да им пречите со непријатен здив.
Датум: 20 апр 2014
, Автор:
12