Пронајдете ја соодветната улична модна комбинација во согласност со вашиот хороскопски знак

Хороскопот не го одредува само нашиот карактер, туку со него можеме да се водиме и кога е во прашање модата.

Спој на модерно, елегантно и тренди: Стилски варијанти за носење на миди здолништето

Оваа сезона со модната сцена убедливо владеат миди здолништата.

Модата е менлива, стилот е вечен: Како да се облекувате како њујорчанка?

Денес ви даваме неколку совети кои ќе ви помогнат да се облекувате како вистинска њујорчанка.

8 ризични комбинации кои ќе ги пробијат модните бариери и ќе ве натераат да излезете од комфорната зона

Ако сте заглавени во рутина со облекувањето, овие ризични комбинации ќе ви помогнат да се оттргнете од монотонијата...

Маички со графички принт: 17 модни инспирации кои ќе ви покажат како да ги носите

Со дрски зборови или интересни фрази, овие маички навистина брзо и лесно се комбинираат. :)

Шик модни инспирации кои ќе ве инспирираат за следното возење со велосипед

Секако дека можете да возите велосипед и да изгледате шик...

Разиграјте го летото: Модни комбинации кои ќе ви покажат како да носите принт

Принтот отсекогаш претставувал предизвик за комбинирање. Цветниот, графичкииот и гингамот претставуваат одличен начин за да го разиграте летото.

Блогерки со облини кои ќе ве натераат да ја засакате модата иако имате повеќе килограми

Целосно се навикавнавме и очекуваме дека блогерките и манекенките треба да бидат слаби. Овие седум блогерки со облини ја редефинират и ја освежуваат модата.

Учете од модните блогери: Најдобрите изгледи од уличната мода

Порано целата инспирација ја црпевме од списанијата и она што го налагаат дизајнерите. Но, времињата се променија, сега блогерите се тие кои ги диктираат трендовите.

Кимоно: Модно парче кое мора да го имате за оваа пролет

Кимоното е интересен бохо летен тренд кој ги преплави ревиите и high street брендовите. Лесно се комбинира и изгледа неодоливо. Еве како да го носите.

23 идеи за софистициран и секси изглед за Св. Валентин

Денот на љубовта, но и ден кога изгледот е најважен. Без грижи, подготвивме 23 идеи како да изгледате софистицирано, а сепак тој да посака да ја скине облеката од вас.

Најубавите Инстаграм профили кои сигурно ќе ви ја дадат потребна утринска модна инспирација

Сите имаме денови кога сме мрзеливи и не знаеме да смислиме добра комбинација. Затоа погледнете ги овие утрински инспирации за убав изглед.
12