22 прекрасни новогодишни украси кои можете да ги направите со сопствените раце

Празниците само што не пристигнале, а ние ви откриваме идеи како да го украсите вашиот дом потполно сами и подготвени да ги дочекате празниците.

Неодоливи новогодишни декорации со шишарки

Декорирајте го вашиот дом во новогодишен дух со помош на овие прекрасни идеи.

Празнични болнички декорации кои покажуваат дека и помеѓу медицинскиот персонал се кријат креативни луѓе

Кога помислувате на болница, тоа тешко го поврзувате со Божиќ и новогодишните празници, но можеби оваа листа ќе го промени тоа.
Датум: 12 Dec 2015

Новогодишна елка: 3 стилови на украсување за сечиј вкус

Доколку сѐ уште не сте сигурни како да ја украсите новогодишната елка, следуваат 3 идеи од кои можете да ја изберете онаа која најмногу соодветствува со вашиот амбиент.

Вашиот домашен миленик: Ајде да го растуриме секој новогодишен детаљ!

Вашите домашни миленици може да бидат најмилите суштества во светот, но кога се во прашање новогодишните празници тие волшебно се претвораат во диви и незапирливи уништувачи.
Датум: 29 Dec 2014

Направете сами: Украс за новогодишната елка од сламки

Украсите кои можеме да ги направиме сами и не се баш некоја новост. Ги правиме од хартија, картон, материјал... За вас пронајдовме одличен начин како да направите блескава ѕвезда од сламки.
Датум: 26 Dec 2014
, Автор:

Новогодишната атмосфера ширум светот

Луѓето од сите краеви на светот се понесени од празничната магија која ја носи овој период од годината, па на социјалните мрежи ги споделуваат своите новогоднишно украсени градови.
Датум: 23 Dec 2014

Божиќни украси од празни тегли

Ако имате креативна страна и љубов спрема рачните изработки, зошто не ги направите сами украсите овој Божиќ? Со нив може да го украсите домот или да им ги дадете на вашите најблиски како Божиќни подароци.
Датум: 21 Dec 2014
, Автор:

Како да направите лампиони во форма на 3Д снегулки?

Во овој кус туторијал, погледнете чекор по чекор како да направите симпатични 3Д лампиони од филц во различна боја, кои ќе ја збогатат празничната декорација во вашиот дом.

Префинетата колекција на Ели Сааб за есен 2013

За колекцијата есен 2013, Ели Сааб го привлече внимание повторно со везовите и украсите, вклучувајќи камења како рубинот, смарагдот и сафирот.
Датум: 26 Sep 2013
, Автор:

Што да правите со старите излитени чорапи?

Фармерките, блузите и маиците, секогаш можеме да ги дадеме некому или да ги донираме, но што да правиме со старите излитени чорапи?

Аксесоари за коса – секогаш во тренд

Ако сакате да го „зачините“ вашиот изглед, да го одвлечете вниманието кон вашата коса и да постигнете впечатлив изглед, најлесно решение се аксесоарите за коса, кои секогаш се во мода.
Датум: 02 May 2013
, Автор:
12