Вкусни мини ужини што нема да ви донесат ниту еден килограм плус

Идеални мини ужини кои ќе ви го впијат гладот во деновите кога сте ѝ објавиле војна на храната и сте одлучиле да ослабете.

Неколку начини да го избегнете јадењето во доцните часови

Повеќето луѓе имаат навика да јадат доцна навечер, кога седат пред телевизија или пред компјутер.

Време е за нешто здраво и вкусно: 7 одлични идеи за летна ужина!

Секогаш сакаме нашата ужина да биде нешто вкусно, а сепак здраво.

Вкусни и здрави чоколадни мафини без шеќер и брашно

Нема да ви одземат многу време, а ќе добиете здрава и вкусна ужина за секој дел од денот.

Здрава, крцкава и вкусна ужина: Колачиња од банана и кокос

Кога ќе посакате за ужина нешто слатко и вкусно, а истовремено и многу здраво, тогаш пригответе ги овие прекрасни колачиња од банана и кокос.

Зошто е многу важно да изедете макар едно јаболко денес?

Црвено, зелено или жолто, свежо или во пита и слични десерти, еве зошто задолжително треба да јадете по едно јаболко на ден.
Датум: 18 ное 2014
, Автор:

5 здрави ужини, совршени за доцните часови

Неколку комбинации кои ќе ве држат сити до утрото, но кои исто така ќе бидат и добри за вашето тело...

Диета во која слатките се дозволени

Сакате чоколадо и секој ден морате да каснете барем по еден ред? Ова е идеалната диета за вас.
Датум: 10 јун 2014
, Автор:

Брза диета со суви сливи

Диетата со суви сливи спаѓа во оние „брзи“ диети и може да се практикува максимум 5 дена и тоа само за одредена потреба.

Моќна диета базирана на домати

Покрај тоа што ќе загубите неколку килограми, зависно од вашиот метаболизам, ќе го исчистите и телото од токсини.

Како да си испукате пуканки во хартиена кеса во домашни услови?

Купените пуканки за пукање во микробранова печка, освен што се скапи, содржат разни адитиви како остатоци од риба, млеко, вештачки зачини...

Чипс од прокељ

Лесна, брза и супер здрава крцкава ужина...
Датум: 02 дек 2012
, Автор:
12