16 чудни холивудски трикови за убавина од минатото

Кога станува збор за убавината, малку периоди може да се споредат со гламурот на стариот Холивуд. Но, за да го постигнат тој гламур, жените применувале интересни, а понекогаш и многу чудни трикови за убавина.

Откријте ги тајните за убавина на жените ширум светот

Време е за мала промена во вашата рутина и многу придобивки за вашата кожа.

6 совети кои ќе ви помогнат да изгледате одлично за непланираните важни настани

Често се случуваат неочекувани работи – спонтан одмор, непланирана венчавка на пријателка, ненадејно запросување... Па како да ја исчистите кожата и да се вратите во форма брзо?

5 тајни за фатална убавина од Русинките

Тие насекаде се познати и по својот нежен, светол и беспрекорен тен!

Необични, но ефикасни совети за нега и убавина

Секогаш сме во потрага по некои нови, подобри и уште поефикасни начини за подобрувње на нашата рутина...

Науката ги одбра најпривлечните мажи

Иако најчесто станува збор за вкус, според науката речиси e невозможно да го тргнете погледот од овие момци.

Најубавата плажа во Европа: Луѓето даваат сѐ што имаат за да ја посетат!

Оваа велшка убавица навистина ќе ви го одземе здивот.

26-годишна девојка која ги менува стандардите за убавина

Сара Гертс имала само 10 години кога ѝ било дијагностицирано ретко нарушување на кожата кое го пореметува производството на колаген.

15 генијални трикови за убавина и нега што ќе ви го олеснат животот

Да се биде убава и негувана жена воопшто не е лесна задача. За среќа, постојат трикови кои можат да ви го олеснат тоа.

Природни веѓи, синило и безбојни усни: Водечки бјути трендови за лето 2017

Ова лето бидете модерни и убави, а еве од кои најголеми бјути трендови можете да избирате.

7 начини да се разубавите додека спиете

Ноќта е најубавото време за третмани за убавина. Тогаш вашето тело закрепнува и обидите за разубавување се најефикасни.

7 масла кои ќе го трансформираат вашиот изглед за 7 дена

Одморот е секогаш ненадеен, дури и кога е планиран со месеци.