3-минутно правило: Најголемата грешка што ја правиме после туширањето!

Дали знаевте дека она што ѝ го правите на вашата кожа после туширањето е поважно од самото туширање?

Што се случува со вашето тело кога не се туширате редовно?

Сите знаеме дека последиците од нередовното туширање не се воопшто пријатни.

Истражувањата откриваат: Колку често треба да се туширате?

Одговорот ќе ве изненади и веројатно нема да ви се допадне многу!

Избегнете ги бактериите: Знаете ли колку често треба да ја менувате мрежата за туширање?

Влажната и топла бања е идеално место за бактерии, а исто така мрежата за туширање.

Дами, не правете го ова додека се туширате и заштитете се од појава на рак

Точно е дека кај жените вагината, после цревата, содржи најголем број бактерии, но тие се таму со добра причина.

8 утрински навики за попродуктивен ден

Голем број луѓе често забораваат дека клучот за вистински успешен ден се наоѓа токму во раните утра.

Најдобрите 6 совети за грижа и нега на кожата после сончање

Негата после сончањето е подеднакво важна за кожата да ви изгледа здраво, но и вие да се чувствувате убаво во неа.

Врвен водич за совршен пилинг на целото тело

Пилингот е заслужен за нежната, сјајна и негувана кожа, а доколку сакате да бидете подготвени за летото, направете го уште денес!

Кои се придобивките од туширање со топла, а кои со ладна вода?

Вашата навика за туширање може да влијае на вашето здравје!

Имате 4 минути да се истуширате пред оваа завеса да ве избрка со цел да заштедите вода

Артистката и едукатор, Елизабет Бјучар, измислила нов и интересен начин на кој можете да штедите вода.

Трик за време на утринското туширање кој го намалува стресот

За време на утринското туширање, поточно пред да излезете од туш кабината, пробајте да го направите овој брз трик кој ќе ви ја обнови енергијата и ќе ви го намали стресот.