Трка со времето – Дали следниот е оној вистинскиот или само последен?

Не станува збор толку многу за вашите години, туку за чувството дека животот поминува, а вистинските работи ви бегаат од раце или пак сте ги оставиле зад вас.
Поучна приказна: Жабите и кулата
off

Поучна приказна: Жабите и кулата

Група жаби решиле да организираат трка. Победник ќе бил оној кој најбрзо ќе се искачел на врвот на една кула.

Подгответе се за следниот маратон и истрчајте подобро од кога било досега

Имате околу 6 недели за тренинг. И сега што? Можеби само сакате да трчате, почетник сте или експерт. Без разлика колкаво е вашето искуство со маратоните, овие совети ќе ви помогнат да успеете.
Датум: 25 Oct 2014
, Автор:

Загатка: Трка

На кое место сте завршиле?

Книга: „Ќерката на Сиена“ – Марина Фиорато

Во срцето на Тоскана страстите се вжештуваат, а желбата за власт и моќ поттикнува многу интриги и валкани игри...
Датум: 02 Oct 2013
, Автор:

Филм: Турбо (Turbo)

Брзината на полжавите е потценета
Датум: 29 Sep 2013
, Автор:

Тркачки симулатор за во дневна соба

Извонреден симулатор кој нуди тркачко искуство во дневната соба...

Бескрајна забава со најдобрите Kinect игри за Xbox

Време е да станете од каучот, да направите малку место пред телевизорот и да започнете одлично да се забавувате.

Преслатко детенце си игра со видра

Погледнете го ова преслатко детенце коешто само што проодело, како се трка со една морска видра во зоолошката градина во Сан Диего. Неверојатно!
Датум: 31 May 2011
, Автор: