8 стари трикови за ослободување од лузни од акни и несовршености на лицето

Постојат некои природни третмани кои можат да ви помогнат да го исчистите вашето лице без употреба на хемикалии.
Датум: 27 Mar 2018

10 корисни трикови кои ќе ви помогнат да изгледате совршено во секоја прилика

Сите знаеме дека првиот впечаток е многу важен, па се обидуваме да изгледаме што е можно подобро...
Датум: 21 Mar 2018

13 трикови што делуваат чудно додека не ги пробате

Не заборавајте да бидете слободоумни и отворени за нови искуства!

5 видови однесување кои прават другите да ви веруваат

Со едноставно менување на вашето однесување можете да им докажете на другите дека може да ви веруваат.
Датум: 18 Feb 2018

Едноставни трикови за совршено селфи во огледало

Кога нема кој да ве фотографира, не ви преостанува ништо друго освен да се сликате во огледалото.
Датум: 18 Feb 2018

10 модни трикови кои ќе ве спасат кога ќе ви биде најпотребно

Колкупати сте се нашле во ситуација кога сте биле во канцеларија или сте се брзале на важен состанок, а модната комбинација воопшто не ви соодветствувала со атмосферата?

5 проверени трикови како да ги изгубите непотребните килограми до дочекот на Новата година

Еве кои трикови може да ви помогнат околу губењето на непотребните килограми.

Тајната зад 8 познати магионичарски трикови

Во продолжение погледнете некои од најпознатите трикови, како и тајната која се крие зад нив.
Датум: 18 Dec 2017

Психолошки трикови кои ќе ви помогнат полесно да ги прочитате луѓето

Погледнете некои од сигналите кои луѓето несвесно ги испраќаат и научете како да читате мисли.
Датум: 18 Dec 2017

7 вештини за преживување од акционите филмови кои е добро да ги знаете

Не можете да знаете кога ќе се случи нешто неочекувано. Но, ако се случи нешто такво, подобро е да бидете подготвени.
Датум: 12 Dec 2017

8 научно докажани трикови што ќе ја зацврстат вашата љубовна врска

Прочитајте ги следниве трикови кои се научно докажани и со сигурност ќе ви помогнат да ја зацврстите вашата љубовна врска...

Волшебното стапче од чантата: 3 трикови за убавина за совршен изглед во текот на целата ноќ

Што кога во текот на ноќта вашата маската не е повеќе на трепките, слаткиот шампањ заврши на вашата коса, а обетките на подот?