12-те најочекувани филмови кои ќе ги гледаме оваа година

Еве кои филмови ќе ги полнат светските кино сали оваа година.

Официјален трејлер за новото продолжение на „Планетата на мајмуните“

Новото продолжение на приказната ќе биде насловено како „Dawn of the Planet of the Apes“ („Зората на планетата на мајмуните“).

Трејлерот за „Maleficent“ со Анџелина Џоли во својата најзлобна улога досега

Дизни го објави првиот трејлер за филмот „Maleficent“, кој ќе биде прикажан во мај, 2014. Во него Џоли ја има улогата на најпознатата злобница од цртаниот филм „Заспаната убавица“ од 1959 година.

Хорор верзија од култниот филм „Сам дома“

Култната комедија „Сам дома“ во која главна улога имаше поранешниот омилен актер на повеќето деца, Меколи Калкин, доби своја хорор најава.

Хорор филм во коj главните ликови не носат глупави одлуки

Ова видео претставува трејлер за филм кој за жал никогаш нема да го видиме во кино-салите.

Хорор верзија на „Госпоѓа Даутфаер“

Неверојатно е што сѐ може човек да направи со малку креативност и соодветен софтвер за видео обработка. Го паметите филмот „Госпоѓа Даутфаер“?

Еволуцијата на Бетмобилот

Оваа фотографија на сите Бетмобили наредени еден до друг не само што создава носталгични чувства, туку ни покажува и колку многу време поминало.