Ги гледаме и редовно ги следиме, но советите на бјути блогерките можат да бидат опасни

Спектарот на информации се прошири, но како да знаеме што е добра препорака, а што е мамка за повеќе прегледи на Јутјуб каналот?

Како да го сопрете опаѓањето на косата?

Различните фази на опаѓањето на косата бараат различни третмани.
Датум: 16 јан 2016

6 бјути хорор приказни кои ќе ве натераат да размислите за она што го правите со вашето тело

6 жени на потешкиот начин ги научиле негативните страни на овие чести и добро познати третмани за убавина...

6 третмани за убавина кои се застрашувачко лоши за вас

Секој пат кога практикувате одредени третмани за убавина, вие се изложувате себе на сериозен ризик.

Си го има истетовирано пола лице, но никогаш не би забележале

За жртвите на несреќи со горење, единствената полоша работа од самата повреда се лузните кои остануваат. Но, оваа неверојатна медицинска тату технологија им дава нова надеж на ваквите жртви.
Датум: 14 јан 2015
, Автор:

Можеби звучи лудо, но некогаш, овие лекарски третмани биле прифатени од сите

Лесно е да се заборави зошто луѓето во минатото се плашеле да одат на доктор, медицината била застрашувачка!
Датум: 11 сеп 2014
, Автор:

3 рецепти за најдобрите антицелулитни третмани

Пред вас се 3 рецепти за пилинг кои можат да ви помогнат во борбата со целулитот, а сите можете лесно да ги подготвите сами дома.
Датум: 06 авг 2014
, Автор:

5 начини да си направите релаксирачки спа-ден во домашни услови

Кога луѓето се постојано зафатени и под стрес, знаат многу лесно да заборават на своите потреби. Погледнете неколку начини на кои можете сами да си направите свој релаксирачки спа-ден во домашни услови.

Домашни третмани за убавина и здравје базирани на вотка

Зошто да ги миете лицето и косата со вотка?

Ефикасни домашни третмани за сите видови коса

Ова се домашни третмани за различни видови коса, кои нема да ви одземат многу време, ниту ќе ве чинат многу пари, па затоа вреди да ги пробате.
Датум: 16 дек 2012
, Автор:
12