Белите фармерки ќе бидат вистински хит ова лето, па еве како да ги комбинирате

Белите фармерки можете да ги комбинирате со сѐ, но кога станува збор за ова лето, еве неколку совети.

Како да ги комбинирате класичните парчиња облека на нов и тренди начин?

Сега е вистинско време да ги освежите вашите безвремени модни комбинации со некои тренди парчиња облека, а ова се предлозите кои ги избравме за вас.

Како да ја претворите старата блуза во тренди модерно парче кое е тотален хит за оваа сезона?

Доколку ги следите модните трендови, тогаш сигурно знаете дека блузите и фустаните со голи рамена се задолжително парче облека за ова лето.

Без многу труд, лесно и едноставно: Освежете го едноделниот костим за капење со само еден шик детаљ

Дали имате досаден едноделен костим за капење кој веќе сите го виделе? Еве идеја како да го претворите во шик, оригинално и тренди парче за ова лето!

Работен моден водич: Носете ги пантолоните на топ 6 шик начини

Не е лесно секогаш да ја пронајдете комбинацијата во која ќе изгледате шик, но и работно.

Нов тренд ја освојува модната сцена: Високи чизми за постудените пролетни денови

Трендот кој апсолутно ја освои модната сцена, која подеднакво го носат светските ѕвезди и модните блогерки, нема да ве остави рамнодушни.

Направете сами: Од досадно до шик здолниште за само неколку минути

Направете го старотот, досадно и обично здолниште во ново, освежено и тренди парче за оваа пролет.

Направи сама: Топла, тренди и шик плетена лента за коса од стар џемпер

Направете го сами овој симпатичен моден додаток за коса со голема панделка, која го прави оригинален и уникатен.

Спој на модерно, елегантно и тренди: Стилски варијанти за носење на миди здолништето

Оваа сезона со модната сцена убедливо владеат миди здолништата.

Направете сами: Слатка и тренди чанта со крзно

Ви препорачуваме да ја освежите старата чанта со додавање на еден необичен детаљ – крзно!

5 неочекувани, но убави модни трендови за есен, 2014

Сукњи до под колена, волнени капи со пуфки и чизми над колена... овие очекувани трендови веќе можеме да ги видиме во бутиците, но некои есенски хитови ќе се најдат на врвот на вашата листа на желби за оваа есен сосема неочекувано.
Датум: 08 ное 2014
, Автор:

Како да го вметнете вашиот дебел есенски елек во стилска и шик комбинација?

Есенските елеци се доста практични, и речиси секоја девојка има макар еден во својот гардеробер.
Датум: 30 окт 2014
, Автор: