Бајковити трансформации: Како изгледаат најубавите места ширум светот во зима?

Пејзажот во зимскиот период е речиси непрепознатлив во споредба со пејзажот во летните месеци.

Хороскопските знаци добија нов прекрасен изглед благодарение на оваа талентирана уметница

Оваа уметница го искористила нејзиното лице како платно и вешто се трансформирала во секој хороскопски знак.

Тотална трансформација: Претворете ја купената роденденска торта во ваше ремек-дело

Со помош на овие 6 интересни идеи секогаш ќе имате оригинални, креативни и интересни роденденски торти

Ова момче е толку талентирано за шминкање што нема да ви се верува дека е тој на овие фотографии

Запознајте го Ричард Шаефер, 21-годишен мејкап артист кој се трансформира себеси во принцезите од неговите омилени Дизни филмови.

17-годишна девојка се трансформира во женски ликови од познати холивудски филмови

Таа дури успева да го долови и ликот на Снежана од приказните!

80-годишна бабичка доживува неверојатна трансформација благодарение на шминкерските вештини на нејзината внука

Доказ дека годините се само бројка, но и за посебната врска што постои помеѓу бабата и внуката.

20 актери кои поминале низ огромни физички трансформации за улога

Големите улоги бараат голема посветеност. Ова се 20-те актери кои поминале низ најневеројатни физички трансформации за нивните улоги.

Таа секој ден има нов лик: Неверојатна трансформација со помош на шминка!

Со помош на шминката таа може да се претвори во која било позната личност.

Од моден додаток до комплетен изглед: Трансформирајте ја вашата бесконечна марама во здолниште или фустан

Ако ви здодеаја фустаните и здолништата кои ги имате во вашиот плакар, експериментирајте со она што веќе го поседувате.
Датум: 10 мар 2015
, Автор:

Пред и потоа: 19 прекрасни трансформации на пеперутки и молци

Светот претставува едно неверојатно место преполно со убави работи. Дури и самиот процес на преобразување на гасеницитe во пеперутки или молци знае да биде магичен.

Книга: „Четири спогодби“ – Дон Мигел Руис

Книгата потсетува на изворните учења на Исус и Буда, а е облагородена со длабоката мудрсот на стариот индијански народ - Толтеци, коишто според легендите не изумреле, туку само ги пронашле повисоките сфери на духот.

Откако решиле да си кажат „да“, го направиле совршениот свадбен пакт

Мет и Бренди биле нормална двојка, сè додека еден ден овој 23-годишен готвач не клекнал на едно колено и ѝ го променил животот на Бренди засекогаш.
Датум: 12 сеп 2014
, Автор: