Вкусна зимска торта: Чоколадна фантазија со цимет

Мирисот на цимет и чоколадо ќе ви ја стопли душата! Пробајте ја оваа прекрасна торта...

Магија од вкусови: Чоколадна торта од палачинки со вкус на портокал

Ако сте љубители на палачинките, овој рецепт е совршен за вас

Одлични вести: Тортата за појадок може да ви помогне да изгубите килограми

Уживајте во омилениот десерт наутро и почувствувајте ги придобивките.

Супер бабичка наполни 105 години: Посакала пожарникар со тетоважи да ѝ донесе торта

Госпоѓата Ивена Смаилес неодамна го прославила својот 105-ти роденден, но на еден сосема необичен начин.

Домашна сникерс торта повкусна од оригиналот: Десерт кој ќе ја збогати вашата трпеза

Кога сакате да направите нешто лесно и едноставно, а сепак вкусно и несекојдневно, тогаш одлучете се за оваа неодолива сникерс торта.

Космички десерти кои изгледаат како да не се од овој свет

Од торти и колачи до лижавчиња и крофни, оваа ѕвездена колекција десерти инспирирани од вселената е едноставно надвор од овој свет.

Волшебна чоколадна торта од само 2 состојки

За љубителите на чоколадото, оваа торта е уживање само по себе.

Торта од кафе, чоколадо и лешници: Совршена за најубавите моменти во вашиот живот

На прв поглед овој рецепт делува комплицирано, но верувајте дека вреди

Рафаело торта: Десерт од вашите соништа

Торта која целосно ќе ви го освои срцето