Еве зошто не треба да го носите со себе вашиот телефон кога одите во тоалет

Во последната деценија луѓето станаа сѐ повеќе приврзани кон нивните мобилни телефони, па тешко им е да се оттргнат од нив, дури и кога треба да ги извршуваат своите физиолошки потреби.

Престанете да пиете вода од стари пластични шишиња: Содржат исто толку бактерии колку тоалетна шолја!

Експертите за вежбање од Treadmill Reviews ги тестирале одново наполнетите шишиња за вода на група спортисти за да видат колку тие се навистина чисти и октритијата биле вознемирувачки и страшни.

Изненадувачки факт: Кое е највалканото место во тоалетот?

Тоалетната шолја не е местото во тоалетот каде што се собираат најмногу бактерии.

Сте нашле влакно во храната? Колку е тоа опасно за вашето здравје?

Многумина чувствуваат згрозеност кога ќе најдат влакно во своето јадење, нечиста школка во јавен тоалет или инсект во храната. Но, колку навистина се опасни тие за вашето здравје?

Знаевте ли дека брадите и тоалетите имаат нешто заедничко?

Долги, кратки, запуштени или средени - брадите го направија својот славен камбек. Но доколку сте во врска со момче кое има брада, вашето здравје може да е изложено на ризик.
Датум: 06 May 2015

6 места на отворено каде што никогаш не треба да имате секс

Можеби изгледа романтично, возбудливо и страсно на филмовите, но верувајте, сексуалниот однос на овие 6 места води кон несакани последици кои тотално не вредат за самиот акт.

Направи сам: Спреј против непријатниот мирис во ВЦ школката

Изработката на овој спреј е брза, едноставна и евтина, а дава и одлични резултати.

Уметност на огледалото во тоалетот

Креативноста навистина не познава граници...

Камион претворен во подвижно живеалиште за уживање во слободата

На Џозеф Тајар му дошло преку глава од градскиот живот. Така дошол на идеја да земе камион и да го претвори во подвижно живеалиште...
Датум: 21 Feb 2014
, Автор:

Работите што сите ги мразиме најмногу на свет

Пикнати сте под ќебенце, веќе ви се спие, но многу ви се оди во тоалет, не можете да издржите до сабајле. Отворате очи на сабајле, но пастата за заби е целосно исцедена... Ви звучи познато?
Датум: 19 Feb 2014
, Автор:
12