5 клучни техники на шминкање кои треба да ги совладате

Дури и да не сте вешти со шминката, со помош на овие туторијали ќе можете да ги совладате основните мејкап техники.

Зошто повеќето луѓе не умеат вистински да сакаат? Зен техники без кои не може да постои вистинска љубов

Кога сакаме, а не знаеме како правилно да го направиме тоа, го повредуваме оној што го сакаме.

5 ефективни начини да ги победите нападите на анксиозност

Анксиозноста е сѐ почеста појава која засега милиони луѓе ширум светот и бројката продолжува да расте со огромна брзина.

7 едноставни техники за олеснување на секојдневниот живот

Дали постојат лесни техники кои ќе ни го олеснат секојдневниот живот?
Датум: 09 мар 2016

Три мејкап техники кои се тотален хит на Инстаграм!

Интересни мејкап техники кои можете лесно да ги совладате.

10 начини да продолжите да се движите во оние моменти кога се чувствувате заглавено

Што се случува кога ќе ја изгубиме решителноста и пред нас се појави страв од она кое најмногу го посакуваме?

9 лесни техники за поголема продуктивност кои ќе го променат вашиот живот

Дали и вие сте меѓу оние луѓе на кои 24 часа во денот не им се доволни?

2, 5, 11, 15, 20, 43: Најважните броеви во вашиот живот

Еве како тие можат да ви помогнат...

10 начини на кои можете да најдете зен во секојдневниот хаос

Пгледнете ги следниве 10 брзи начини на кои можете да најдете спокој во секојдневниот хаос.

Станете експерт за флертување: 5 техники кои може да ги искористите во секоја ситуација

Некои жени се подобри во флертот за разлика од други, но тоа не значи дека не може да се научат техниките на флертување. Еве како да станете експерт во тоа.

Мејкап трендови за есен, 2015: Погледнете каква шминка ќе биде модерна оваа сезона

Бјути експертите советуваат – дефинитивно испробајте ги овие 3 мејкап трендови кои ќе бидат хит во поладните месеци кои следат...
12