Оваа година на модната сцена ќе преовладува жолтата боја: Еве како да ја комбинирате според вашиот тен

Бидејќи е предвидено таа да биде една од боите кои ќе бидат тренд оваа година, време е да научите како да ја пронајдете вистинската нијанса за вашиот тен.

9 навики за убавина кои треба да ги усвоите до 25-тата година

Една од најголемите грешки кои можеме да ги направиме е да не водиме сметка за нашата нега.

Домашно масло за сончање кое ќе ви го изедначи тенот и ќе ве заштити од УВ зраците

Природна заштита, хидратантна нега и забрзано потемнување на кожата – рецепт кој ќе посакате веднаш да го направите.

Што ќе се случи доколку секојдневно го чистите лицето со јаболков оцет?

Малку е познато дека јаболковиот оцет е одличен сојузник во негата на кожата на лицето.

Како ќе изгледа вашето идно дете?

Современата наука може да предвиди какви физички карактеристики ќе наследи вашето дете од вас.
Датум: 14 окт 2015
, Автор:

4 одлични трикови со чија помош можете што подолго да го задржите вашиот темен тен

4 едноставни начини на кои можете лесно да го направите тоа...

Исфрлете ја употребата на пудра со помош на овие трикови!

Во текот на летните месеци не би сакале целата шминка да ви се топи од лицето. А нанесувањето тешки пудри, освен што штетно влијае врз кожата, и лошо изгледа.

Како да го изберете совршениот накит според видот на вашата кожа?

7 одлични совети за наоѓање на идеалниот накит за вашиот тен

11 проблеми со кои се справуваат девојките со блед тен

Од изгореници од сонцето заради кои личите на вампир, до неконтролирано вцрвенување на кожата, девојките со блед тен се справуваат и со овие проблеми.

Најчести митови за убавината и разубавувањето

Ги издвојуваме најчестите невистини кои некои од нас дури ги имаат прифатено како „светото писмо“.

7 факти што не ги знаевте за ангелите на Викторија Сикрет

Ако го гледате модното шоу на Викторија Сикрет секоја година и мислевте дека знаете сè за ангелите, тогаш се лажете.
12