За нежните и романтични девојки: Ова лето изберете розов тексас

Што ќе добиеме кога ќе ја споиме најпопуларната боја за ова лето и еден безвремен материјал? Секако, супер тренди парчиња облека.

Апликации, везови и искинати ногавици: Водечки тексас трендови за оваа година

За сите прилики, за секоја доба од денот или ноќта, тексасот е тука да направи да изгледаме атрактивно и модерно.

Чекор по чекор: Направете сами уникатен ѓердан од тексас

Тексасот одамна не е резервиран само за панталоните и јакните. Сега и накитот од овој материјал е во тренд.

5 нови начини на коишто можете да ги носите тексас јакните оваа есен

Речиси и да не постои девојка што нема тексас јакна во својот плакар.

Кој модел на тексас шорцеви одговара на вашата градба на тело?

Дали знаевте дека секој модел на бермуди одговара на посебен тип градба на тело?

5 различни начини за секојдневно носење тексас шорцеви

Конечно, убав сончев ден, а тоа значи само едно - време е да ги пронајдете вашите тексас шорцеви во гардероберот и да започнете да ги носите.

Дали косата со тексас боја е новиот бјути тренд?

Девојките ширум светот сосема „полудеа“ за овој нов тренд на бојадисување на косата.

Тексас парчиња кои секоја девојка мора да ги има во својот гардеробер

Тексасот некогаш бил материјал од кој се правела облека за работници. А денес? Денес го носат сите.

10 трикови за слоевито облекување кои ќе ви дадат модерен и тренди изглед

Одлични совети кои ќе ви помогнат да се заштитите од студените есенски температури, но истовремено и да бидете во чекор со најновите трендови...

Толку е лесно да се биде секси: „Жешки“ трендови од 2014 кои и оваа година ќе бидат хит

Ова се „жешките“ трендови кои успешно продолжија да траат и во 2015 година.
Датум: 25 јан 2015
, Автор:

Одличен трик за отстранување на дамките од дезодоранс на облеката

Сигурно ви се случило да се облечете за некаде и додека се гледате на огледало пред излегување да забележите дека имате бели дамки од дезодоранс под мишките.
Датум: 05 јун 2014
, Автор:

Моден тренд: тексасот како дел од модните додатоци

Се носи секоја година, во секоја сезона и може да се комбинира за различни прилики. И покрај тоа што е карактеристичен за брендовите кои ја диктираат уличната мода, сè поприсутен станува и помеѓу креациите на луксузните дизајнери.
Датум: 11 јан 2014
, Автор:
12