Направете сами: Практична тегличка за отстранување лак за нокти

Со цел да ви ја олесниме оваа рутина, ви презентираме упатство за тоа како сами да си ја направите оваа супер практична тегличка!
Датум: 29 Oct 2015
, Автор:

Уште една одлична првоаприлска шега: Глава во тегла

Токму навреме, пред празникот на шегата, веб-сајтот Instructables нѐ послужи со еден интересен проект кој можете да го искористите за да исплашите и насмеете некого на први април.
Датум: 28 Mar 2014
, Автор:

Направете сами: Новогодишна снежна кугла од тегла

Со малку труд, оваа интересна занимација ќе ви донесе симпатичен новогодишен украс во вашиот дом, на кој сите ќе му се восхитуваат.

Направете сами: природен освежувач за воздухот во вашиот дом

Нашите домови мирисаат специфично, но бидејќи живееме во нив, се навикнуваме на миризбата и често не забележуваме дека воопшто ја имаат.
Датум: 08 Sep 2013
, Автор:

Како да ги сочувате вашите спомени во тегла?

Потребно ви е: црно-бела фотографија, тегла полна со маслиново масло, неколку исушени цвеќиња или гранчиња...

Најубавиот свадбен подарок кој една мајка може да му го даде на синот

Еден корисник на сервисот се пофалил со многу интересен и емотивен свадбен подарок кој го добил од својата мајка.

Човечки џубокс на улица

Членовите на музичката група „CDZA“ за кои веќе читавте во текстот „Историјата на додворувањето во 4 минути“, направија ново фантастично шоу овој пат на улица.

Направете си кафе во прав по ваш вкус

Ви здосади секој ден да купувате по неколку мали пакувања инстант кафе? Ако имате желба, креативност и малку слободно време, може самите да си направите инстант кафе.

Малечок свет кој го собира во тегличка

Јапонскиот артист и архитект Akinobu Izumi креирал педантна серија од уловени моменти од животот т.н. „A Tiny World in a Bottle“, сместени во малечки теглички, кои дефинитивно ќе ве потсетат на убавите моменти во животот.

Домашна нутела

Неодолив чоколаден крем од лешник кој, кога ќе го видите, зборот „диета“ ви станува сосема непознат.