Нови начини на кои можете да го искористите сувиот шампон

Освен тоа што за момент ни овозможува чиста и лелеава коса, сувиот шампон може да помогне и за некои други „проблеми“ со косата.

Направете сами: Сув шампон за коса

Со овој едноставен рецепт можете сами да си направите сув шампон и никогаш повеќе да не излезете со масна коса од дома.

Како да ја спасите вашата фризура со помош на овие 3 производи?

Најчесто нашата коса изгледа убаво само денот кога сме ја фенирале, а веднаш потоа бараме ластиче, бидејќи таа не е веќе тоа што била.

За девојките со тенка коса: 5 супер трикови кои ќе ви помогнат да го добиете посакуваниот волумен

Кога имате ваков тип коса, мора да бидете креативни ако сакате да добиете фантастичен волумен.

Совети за убавина: 10 начини да ја употребите сода бикарбоната

Освен во кујната и домот, сода бикарбоната можете да ја употребите и личната нега на лицето и телото. Еве неколку начини да го направите тоа уште денес.

Како да си направите сув шампон за светла и за темна коса?

Можете многу лесно и евтино да си направите сами, сув шампон за третирање на косата измастена на коренот, кој покрај тоа што ќе ја впие маснотијата, ќе ви даде и малку волумен.
Датум: 22 авг 2013
, Автор: