10 одлични финти со овошје кои можете да ги испробате дома

Сите ние понекогаш сме имале мали незгоди со овошјето, без разлика дали станува збор за тоа како да ги исчистиме јагодите или пак како јаболката да не ни потемнат. Со овие трикови сето тоа ќе стане минато.

Посни бомбици од суво овошје и јаткасти плодови

Овие бомбици изгледаат толку украсно што ќе посакате да ги закачите на новогодишната елка, но што е уште поважно – тие се и многу здрави и вкусни...
Датум: 07 Dec 2014
, Автор:

Вкусни чоколадни колачиња со суво овошје и јаткасти плодови

Здрав, а сепак вкусен десерт на кој нема да можете да му одолеете...
Датум: 17 May 2014

Природен лек за трајно отстранување на болките во ‘рбетот, нозете и грбот

За само неколку дена ќе ја почувствувате позитивната промена, а за помалку од 2 месеци и целосно излекување.
Датум: 03 Feb 2014
, Автор:

Чоколадо по ваш вкус за кое не ви е потребен рецепт

Лесно за приготвување, згодно за прилагодување
Датум: 05 Jan 2014

Енергетски чоколатца кои можете да ги направите дома

Брзо, лесно и едноставно, без потреба од печење...

Што е најпаметно да се јаде после вежбање?

За да не ви падне во вода целиот труд којшто го вложувате во вежбањето и топењето калории, после спортската активност морате нешто да јадете, но важно е и што ќе ставите во вашата чинија...