8 видови облека кои прават вашиот стомак да изгледа поголем

Облеката има моќ да залажува. Таа може да направи да изгледате послаби или пак, да ви додаде некој вишок килограм, особено кога станува збор за областа околу стомакот.

5 активности што треба да избегнувате да ги правите на празен стомак

Прескокнувањето оброци во никој случај не е добро.

Узбекистански народен рецепт против гастритис

Гастритисот е многу честа појава, која започнува со болки во горниот дел од стомакот, проследени со мачнини и киселини.

Семето на депресијата лежи во стомакот, а не во мозокот?

Отсекогаш се сметало дека причините за депресија се првенствено невролошки или потекнуваат од мозокот, но една неодамнешна студија посочува на нешто друго.

Со 3 лесни вежби во море до тенок струк и цврст задник

Многу фитнес експерти се согласуваат дека пливањето е најдобра вежба за целото тело

Задоцнивте со вежбање? Овие 7 трикови ќе ви помогнат да добиете рамен стомак

Ослободувањето од надуеноста се крие во неколку експресни решенија кои како игли ќе го дупнат балонот и ќе ви го израмнат стомакот.

Подгответе се за летото: Вежба без движење која го обликува телото за 28 дена

Посветете ѝ 5 минути дневно и ќе бидете изненадени од резултатите.

Рамен стомак за само две недели!

Направете го овој едноставен, но многу ефикасен комплекс вежби за рамен стомак. Сѐ што ви е потребно е ѕид и добра волја.

24 совети: Израмнете го стомакот во рок од 24 часа

Следете ги овие 24 совети кои ќе ви помогнат да се ослободите од подуеноста и да го израмните стомакот за 24 часа.

Со правилна исхрана до чиста кожа: 4 златни совети кои ќе ви обезбедат беспрекорно лице!

За да се ослободите од акните не ви се потребни нити скапи креми, нити лекови или долги диети. Сѐ што ви е потребно е да се храните поздраво.