17 знаци дека сте старци сокриени во телото на млади луѓе

Вашето друштво договара луда забава во домашна атмосфера, а вие гласно размислувате кои филмови би сакале да ги гледате легнати на каучот.
Датум: 04 мар 2016

Запознајте го 26-годишниот Кордурој: Најстарото маче на светот

Тој го држи Гинисовиот рекорд за најстаро живо маче на светот.

Бидете трпеливи кон вашите родители. Оваа приказна ќе ве потсети зошто е тоа важно!

Оваа приказна е за сите вас кои имате родители, за вас кои сте родители, како и за вас кои познавате нечии родители...
Датум: 21 окт 2015
, Автор:

5 добри страни на стареењето

Веројатно многумина кога ќе наполнат 50 години веќе се чувствуваат како да стапнале со едната нога во гроб, но не е баш така.
Датум: 09 окт 2015
, Автор:

Негувателка открива за што луѓето најмногу жалат на смртна постела

Не си дозволиле себеси да бидат среќни, работеле пренапорно... ова се 5-те најчести нешта за кои луѓето жалат на својата смртна постела.
Датум: 03 дек 2014
, Автор:

Тест: Колку ви е стар мозокот?

Сите знаеме дека со годините нашето тело се менува и старее, но што се случува со нашиот мозок? Што се случува во нашите глави, што со текот на годините почнуваме да забораваме и ни станува потешко да сфатиме некои работи.
Датум: 05 ное 2014
, Автор:

Сведоштво за вистинското значење на љубовта

Овие парови, го издржале тестот на времето и покажуваат дека нивната љубов ги одржала и во најлошото и во најдоброто во нивните животи.
Датум: 14 сеп 2014
, Автор:

Дом за поранешни проститутки во Мексико

Погледнете го животот на жените во овој дом низ слики.
Датум: 23 мај 2014
, Автор:

20 животни грешки за кои нѐ предупредуваат луѓето во длабока старост

Ова се најчестите работи за кои луѓето жалат кога ќе дочекаат старост.
Датум: 07 фев 2014
, Автор:

Тест: Колку години всушност имате?

Часовникот на биолошката старост отчукува во нашите клетки, за разлика од онаа која стои во нашите документи за лична идентификација.
Датум: 31 јан 2014
, Автор:

Во мое време…

И на приватни и на државни факултети, и тогаш како и сега, постоеле и постојат студенти кои се трудат премногу и такви кои уво не ги боли оти за некоја година ќе си се сместат удобно во канцеларијата на нивните татковци...
Датум: 20 окт 2013
, Автор:
12