9 модни трикови кои на мажите ќе им го направат животот полесен

Мажите сакаат да изгледаат средено, но обично не уживаат додека работат на тоа. Доколку и вам тоа ви претставува цела вечност, овие девет трикови ќе ви бидат добредојдени.

10 комбинации со тесни фармерки и бела маичка за секоја пригода

Тесните фармерки и белата маичка може да бидат основа на секаков изглед, и токму затоа секоја девојка треба да ги има во својот гардеробер.
Датум: 30 Sep 2014
, Автор:

4 одлични комбинации со старки за ова лето

Еве 4 предлози како би можеле да ги вклопите старките во вашиот изглед ова лето.
Датум: 17 Jun 2014
, Автор:

10 евтини работи што секоја девојка би требало да ги има

Еве 10 парчиња облека и модни додатоци кои ќе го сменат вашиот целокупен изглед, се разбира, на подобро.
Датум: 04 May 2014

Како да ги дизајнирате ноктите со изглед на култните патики Старки?

За да направите ваков оригинален изглед на вашите нокти, потребно ви е тенко четче, црн, бел, сребрен и проѕирен лак, алатка за нокти со мала кугличка на врвот и малку труд.

20 интересни дезени на култните патики „Старки“

Ова се еден мал дел од најинтересните модели на овие култни патики...