Неверојатна средба помеѓу највисокиот човек и најниската жена на светот

Највисокиот човек и најниската жена се сретнале и се дружеле во Каиро, Египет за време на викендот...
Датум: 31 Jan 2018

Сакате бившиот да се покае поради тоа што ве изгубил? Кажете му ги овие 7 работи кога ќе се сретнете

Станува збор за едноставни трикови кои ќе ви помогнат да ја надминете оваа непријатна средба што е можно подостоинствено и да се чувствувате добро во врска со себе.

Прва средба со неговите родители: Еве на кои трикови за убавина да внимавате

Следете ги овие неколку совети доколку сакате пред неговите родители да изгледате како шармантна, убава и прекрасна девојка!

Постојат 5 типови флертувачи: Во која група спаѓате вие?

Идентификувани се пет главни стилови на флертување, кои истовремено се поврзуваат со одредени видови врски кои произлегуваат од нив.
Датум: 19 Jan 2016

6 знаци дека му се допаѓате, но е премногу срамежлив за да ви каже

Погледнете ги 6-те главни знаци дека му се допаѓате, но дека нема доволно храброст да ви го каже тоа.

Судир со минатото: Што да правите ако налетате на вашиот бивш партнер?

И не, секако дека бегањето и криењето не се опции.
Датум: 03 Aug 2015

Мајка го слуша чукањето на срцето на својот починат син во телото на девојката на која го донирале

Откако го загубила своето чедо, Вики Бренон веднаш одлучила да ги донира неговите органи и со тоа да им даде шанса на други да живеат.

Викенд книга: „Статистичка веројатност за љубов на прв поглед“ – Џенифер И. Смит

Можеби би претпоставиле дека веројатноста за љубов на прв поглед е висока, но што ако не е?

Прашања што женското треба да ги постави на првиот состанок

Станува збор за едноставни прашања кои многу значат. Погледнете кои се работите што треба да ги дознаете за потенцијалниот партер уште на првиот состанок. Среќно!
Датум: 26 Apr 2014

Правила за реагирање во друштвено непријатни ситуации

Со сите ситуации во животот мора да се соочиме. Дури и со оние во кои ни доаѓа да пропаднеме во земја. Затоа треба да се знаат правилата...
Датум: 20 Jun 2013
, Автор:

Приказна за две годишни времиња кои сакаат да бидат заедно

Волшебна анимирана приказна за различностите на луѓето и бариерите кои ги поставуваат времето и просторот...
Датум: 05 Apr 2013
, Автор:

Интересна средба помеѓу маче и еже

Што мислите, што се случува кога за првпат ќе се сретнат љубопитно мало маче и мрзливо еже?
12