Кажете им збогум на крлежите: Направете природен спреј против опасните паразити

Со доаѓањето на пролетта доаѓаат и крлежите, а за да бидете сигурни дека крлежот нема да заврши на вас, направете природен спреј против овие досадни паразити.

Како да ја спасите вашата фризура со помош на овие 3 производи?

Најчесто нашата коса изгледа убаво само денот кога сме ја фенирале, а веднаш потоа бараме ластиче, бидејќи таа не е веќе тоа што била.

Направете сами: Најслатката саксија за цвеќиња со лик на маче

Зошто вашите цвеќиња да ги засадувате во некоја досадна саксија кога вие самите можете со малку труд да изработите супер слатка саксија?!

Направи сам: Спреј против непријатниот мирис во ВЦ школката

Изработката на овој спреј е брза, едноставна и евтина, а дава и одлични резултати.

Направете сами: Спреј за осветлување на косата

За овој спреј, веројатно веќе ги имате сите состојки и материјали, па ако сакате посветла коса продолжете со читање.
Датум: 28 Jun 2014

Направете сами: домашен спреј против комарци

Со цел да се заштитите од комарците, но и од хемикалиите во купечките средства за заштита, направете си домашен спреј против комарци.
Датум: 25 May 2014
, Автор:

Направете сами: природен освежувач за воздухот во вашиот дом

Нашите домови мирисаат специфично, но бидејќи живееме во нив, се навикнуваме на миризбата и често не забележуваме дека воопшто ја имаат.
Датум: 08 Sep 2013
, Автор:

Направете си спреј за освежување на лицето

Одличен е за кожата, веднаш разладува со само една прснување и згора на сè, можете многу брзо и лесно да го направите дома, скоро за без пари.
Датум: 07 Aug 2013
, Автор:

Магичен спреј со кој никогаш повеќе нема да се намокрите

„Never wet“ е водоотпорен револуционерен производ, кој засекогаш ќе ја промени перцепцијата кај луѓето :)

Направете сами: спреј за брановидна коса за на плажа

Бидејќи на плажа го немате луксузот „четка и фен“, најдобро е да одржувате природна брановидна текстура на вашата коса. Ви го препорачуваме најдобриот рецепт за тоа.
Датум: 24 Jun 2013
, Автор:

Не пиете, а сакате да знаете како изгледа да сте пијани?

Еден научник и еден дизајнер ги здружиле силите да создадат спреј за уста кој моментално опива, но само на неколку секунди...

Улични портрети направени без четка

Англискиот артист Дејвид Вокер се пронашол во сликањето улични портрети, но на еден малку поинаков начин. Тој не употребува четка, бидејќи сака неговите дела да бидат комбинација од графити и традиционално сликарство.
Датум: 07 Jan 2011
, Автор: