5 трикови кои ќе ви помогнат да си легнувате порано

Сигурно ги знаете придобивките од будењето рано наутро, но за тоа е потребно и да си легнувате порано.

5 ритуали за разубавување кои не треба да ги правите пред спиење

Можеби мислите дека вашите ритуали пред спиење ќе ви помогнат да го одржите здравјето на кожата и ќе ви помогнат добро да се наспиете.

Не можете да заспиете поради топлото време? Овие 5 совети можеби ќе ви помогнат!

Не треба да очајувате, бидејќи следниве 5 совети можеби ќе ви го решат проблемот и ќе ви го вратат сонот...

Сакате да спиете до подоцна за време на викендите? Оваа навика е корисна за вашето здравје!

Најновите истражувања откриле дека спиењето до подоцна за време на викендите може да биде корисно за вашето здравје.

7 начини да се разубавите додека спиете

Ноќта е најубавото време за третмани за убавина. Тогаш вашето тело закрепнува и обидите за разубавување се најефикасни.

Положби за спиење што ќе ви ги олеснат најчестите 10 здравствени проблеми

Секој од нас има различни навики за спиење, некои можат да се спијат само ако се во одредена положба, додека други се успиваат во моментот кога ќе ја стават главата на перницата.

Сакате да изгледате поубаво? Легнете си да спиете!

Најновите истражувања покажале дека доколку пропуштите само неколку часа спиење, ќе може да забележите големи разлики во вашиот изглед.

Обожавате да јадете пред спиење? Оваа навика не е толку лоша колку што мислите

Сигурно сте чуле дека ако сакате да си го подобрите квалитетот на сонот или да го симнете вишокот килограми, тогаш полноќните ужини не ви се најдобри пријатели.

12 опасни последици од лошите навики за спиење

Колку се грижите за вашиот сон? Ако сте еден од многуте луѓе кои имаат нарушување на сонот, почнете посериозно да ја сфаќате неговата важност.

Не ги сакате утрата? Науката докажува дека причината за тоа можеби е генетска

Мајкл В. Јанг го проучувал спиењето повеќе од 45 години и открил дека постои генетска мутација која одредува дали луѓето ќе можат да стануваат рано или не.

8 природни решенија за проблемите со спиењето

Според истражувањата, 8 часа сон во текот на ноќта се идеални, а 70% од луѓето не го исполнуваат тоа.

Трик што ќе ви помогне да заспиете за само 6 минути

Доколку имате проблеми со спиењето, сигурно мислите дека сте го пробале секој трик што постои. Но, ние ви ја претставуваме техниката „4-7-8“ која секојпат ќе ве успива.