Едноставни, но ефикасни спа тајни за совршена кожа

Разни бјути експерти ги споделија нивните тајни со нас за да научиме како да се однесуваме кон нашето тело како професионалци.

7 женски навики кои и мажите потајно сакаат да ги имаат

Како што жените се борат со разни стереотипи, така и мажите не уживаат целосна слобода во нивниот животен стил, плашејќи се дека ќе бидат исмеани или неодобрени од страна на нивната околина.

Спа-третман кој е рај за сите љубители на пиво

Веќе неколку години, третманот со пиво се популаризира во Европа и Америка, за кој експертите тврдат дека може да го подобри вашето здравје, а потекнува од античките Римјани.

Како изгледа идеалниот викенд на секој хороскопски знак?

Секој од нас има посебни желби и нешто во кое целосно ужива, а астрологијата може барем отприлика да погоди кои се најзабавните активности на секој хороскопски знак.

Хоризонтален туш за максимално уживање

Дизајнот на овој концепт ќе го промени традиционалниот начин на уживање во туширањето после напорниот ден.

Луксузен спа-центар на Алпите

Хотелот и спа-центар Лекран е сместен на Швајцарските Алпи во близина на ски-центарот Кран-Монтана. Неговата локација и стил им овозможуваат на гостите да уживаат во чистата спектакуларна природа...

Како изгледа хотелот „Мисони“ во Кувајт?

Луксузниот хотел „Мисони“ во Кувајт беше отворен на 1 март 2011 година. Овој хотел е вториот од синџирот хотели, чиј сопственик е корпорацијата Карлсон.
Датум: 17 Sep 2012

Мистичен спа-центар за релаксација и полнење на батериите

Brilliant Resort & Spa Center Chongqing е совршено место за да ги исклучите секојдневните грижи од мислите и да ги наполните духот и телото со нова енергија.

Вистинско спа-уживање во Исланд

„Сината лагуна“ во Исланд е совршено место каде можете целосно да се опуштите и да заборавите на секојдневните обврски...

Мардан Палас – најскапиот хотел во Европа

Најскапиот хотел во Европа, Мардан Палас, се наоѓа во Турција, во областа Лара, Анталија. Овој хотел претставува ориентална бајка со архитектура инспирирана од Отоманската Империја и од познатата палата Долмабахче.
Датум: 09 Jan 2012
, Автор: