9 идеи за љубовен состанок со саканиот кога времето е студено

Во овој период не можете да правите ништо на отворено со саканиот. Па затоа, погледнете ги овие предлози за состанок кои се одлични кога надвор е навистина студено.
Датум: 20 Dec 2017

Кавалерски гестови кои жените повеќе не ги сакаат

Кавалерството е листа од непишани правила, како на пример кодекс за облекување и мислењето дека сите жени сакаат да бидат третирани исто. Но, ова не им се допаѓа на сите дами.
Датум: 04 Oct 2017

Како да ја поканите на состанок девојката што ви се допаѓа?

Започнувањето на правилна врска е многу повеќе од пишување пораки. Ако сакате вистински да се поврзете со некој мора да се сретнете и во живо.
Датум: 24 Aug 2017

11 идеи за совршен пролетен состанок

Пролетта е тука, сè почнува да цвета и има шаренило насекаде. Таа е една од најдобрите сеозни за романса, но како да ја искористите?
Датум: 27 Apr 2017

Состанувањето со ист тип личности кажува многу за вас!

Ако постојано се состанувате со ист тип личности, повторно и повторно, дефинитивно треба да го прочитате ова!

Идеален состанок за секој хороскопски знак

Како изгледа идеалниот состанок за секој хороскопски знак? Прочитајте и подгответе се пред да го поканите новиот партнер за излегување.

Италијански модни совети: Kако да се облечете за деловен состанок или интервју?

Ве очекува важен состанок или интервју за работа. Знаете дека мора да оставите добар впечаток, па се прашувате што треба да кажете, да прашате, како да останете природни и на крајот што треба да облечете.
Датум: 13 Jan 2015

10 места на кои никако не смеете да ја однесете девојката на прв состанок

Направете си и себеси, а и неа услуга со тоа што нема да го уништите вашиот прв состанок на некој од овие начини.
Датум: 01 Dec 2014
, Автор:

10 работи кои НЕ смеете да ги правите на првиот состанок

Момчето што го набљудувавте неколку недели конечно ве покани да одите на состанок, нормално вие сте возбудени. Пред да одлучите што ќе облечете, ова се работи кои не смеете да ги направите на првиот состанок.

Романтични идеи за уникатен состанок со саканата личност

Без разлика дали сакате да организирате уникатен состанок со некоја нова личност во вашиот живот или пак да ја изненадите личноста со која веќе сте во врска, овие идеи со сигурност ќе ви донесат многу искри, романтика и луда забава.
Датум: 14 Oct 2014
, Автор:

4 комбинации совршени за есенски состаноци

Есента е романтична сезона, па доколку се подготвувате за состанок еве како може да изгледате прекрасно без да потрошите многу пари на облека.
Датум: 10 Oct 2014
, Автор:

Мажите признаваат: 14 најголеми несигурности на првиот состанок

Еве што откриваат припадниците на погрубиот пол. Ова се најчестите несигурности пред и за време на љубовните состаноци.
Датум: 16 Sep 2014
, Автор: