5 релаксирачки начини да согорите калории

Се чувствувате како да сте под голем стрес?

Метод за брзо слабеење: Согорете 100 калории за само 4 минути!

Познатиот американски фитнес тренер, Џим Сарет, развил свој сопствен метод за брзо слабеење, особено за оние кои немаат многу време да се посветат на тоа.

Колку треба да вежбате за да ја согорите вашата омилена храна?

Колку е навистина потребно да вежбате со цел ја согорите вашата омилена храна и да ја подобрите вашата фигура без притоа да почнете со диета?

Топ 10 најлуди начини за да согорите калории

Денес, поголемиот дел од луѓето се опседнати со бројот на калории...

5-минутни моќни вежби за сите оние кои немаат многу слободно време

Тие се совршени за оние денови кога едноставно немате време за стандардното вежбање и бидејќи не бараат никаква дополнителна опрема, можете да ги правите и во вашиот дом.

Истражувањата ни покажуваат дека црвеното вино може да биде добро при согорувањето калории

Една нова студија докажала дека виното има потенцијал да ги согорува маснотиите во телото.

Топ 12 намирници за согорување на стомачните масти

Одредени намирници можат да ви бидат вистински сојузници за одржување и обликување на фигурата, особено кога станува збор за намалување на масните наслаги околу струкот и стомакот.

Што значи да се согорат 200 калории?

Дали сте свесни колку калории трошите во текот на вообичаените секојдневни активности?
Датум: 14 Aug 2013
, Автор:

Колку калории трошиме кликајќи на глувчето?

Доколку сте од оние кои кликаат многу пати во денот, добиените резултати сигурно ќе ве утешат дека и вие сте физички активни на некој начин. :)

Со кои спортови најбрзо се слабее?

За здраво да ги губите килограмите, одберете спорт или физичка активност која најмногу ќе ви одговара. Ви претставуваме 12 видови спорт преку кои најбрзо и најделотворно се согоруваат калории...

Со неквалитетен сон до зголемен број килограми

Дури и да не промените ништо во вашата исхрана и во навиките поврзани со вашата физичка активност, промените на метаболизмот можат да предизвикаат пораст на телесната тежина.