Треба да живеете онака како што сакате, а не да се стремите кон совршенство

Животната цел не е да се постигне совршенство, туку напредок. Треба да напредувате, да созревате, да евоулирате.

Реалистична приказна што ќе ве насмее до солзи: Што се случува кога мажот ја бара совршената жена?

Еден професор неуморно ја барал вистинската жена за него. Имал неколку девојки, но кога се појавила совршената, се случило нешто неочекувано.

Ничиј живот не е совршен и затоа треба да избираме со кои проблеми сме најсреќни

Сите ние сакаме да го избереме оној совршен пат кој ќе нѐ одведе онаму каде што сакаме во животот.

11 нешта за кои треба да си простите уште денес

Простувањето е редок дар кој треба внимателно да се чува и негува.

18 импресивни фотографии кои никогаш претходно не сте ги виделе

Погледнете подобро, ќе бидете запрепастени од разновидноста и перфекцијата на светот околу вас.
Датум: 29 мар 2016

10 инспиративни совети од Екарт Тол кои ќе ве одведат на патот кон среќата

Со прифаќањето на сегашниот момент можете да го пронајдете совршенството.

7 причини зошто никогаш не треба да го ставате вашиот партнер на пиедестал

Погледнете ги следниве неколку причини зошто никогаш не треба да ги ставате вашите љубени на пиедестал.
Датум: 15 јан 2016

Совршена симетрија која може да се најде само во природата

„Универзумот е напишан со јазикот на математиката и неговите карактеристики се триаголници, кругови и други геометриски фигури.“ - Галилео Галилеј

Совршени фотографии кои перфекционистите ќе ги обожаваат

Доколку сте перфекционисти со доза на „OCD“, со сигурност ќе се смешкате додека ја гледате оваа галерија од мали совршенства...

20 проблеми кои само перфекционистите можат да ги разберат

Перфекционисти, обединете се, овие проблеми само мал круг на луѓе ги разбираат!
Датум: 15 сеп 2014
, Автор:

Не плашете се од совршенството

„Не плашете се од совршенството - никогаш нема да го достигнете.“
Датум: 04 сеп 2014
, Автор:

Не дозволувајте овие 4 нешта да ве спречат во остварувањето на вашите соништа

Ова се 4 нешта кои ве спречуваат да го живеете животот најдобро што можете и да ги остварите своите соништа.
Датум: 30 јун 2014
, Автор: