3 работи кои треба да ги знаете ако имате мермерни кујнски елементи

Со малку труд и правилна грижа, мермерната помошна маса ќе ви трае цел живот. Па погледнете некои од најважните совети кои треба да ги знаете.

Совети за витка линија од жената со највисок коефициент на интелигенција

Проблемот со кој се соочуваат многу жени е како да ја одржат својата витка линија. Во потрага по одговори многу дами ѝ се обратиле на најпаметната жена на светот.

3 работи за привременото отсуство на менструацијата кои треба да ги знаете

Кај жените кои се во својата репродуктивна фаза а не се бремени, отсуството на менструација се јавува во 3% до 4% од случаите.

Пронајдете ја вашата среќа додека го чекате зеленото светло на семафорот

Чекајќи на семафор или во метеж поминуваме околу 20 минути дневно. Па, зошто да не го искористите тоа време и да направите нешто што ќе ви го подобри животот?

Неверојатни совети од Елон Маск за подобар и поисполнет живот

Кога имате натрупан распоред како на Елон Маск, водењето добар и исполнет живот има целосно ново значење.

6 ситуации во кои можно е пилулите за контрацепција да не делуваат

Ако се земаат правилно, овие апчиња делуваат во 99,7% од случаите. Но постојат ситуации кога контрацепциските пилули можно е да не делуваат.

Што претставува алкалната диета и дали навистина функционира?

Денес постојат толку многу диети и режими на исхрана што е навистина тешко да одлучите кој план е најдобар за вас, а кој е неефективен (па дури и опасен).

8 митови за прва помош кои треба да ги заборавиме

Понекогаш погрешните информации може да чинат живот, па важно е да знаете како да им помогнете на другите и кои се работите што не смеете да ги правите.

8 успешни луѓе ги споделуваат најдобрите совети од нивните женски ментори

Модерните жени не само што се поттикнуваат една со друга, туку го поттикнуваат целиот свет.

Како да ги преживеете наглите промени на времето?

Наглото променување на времето може да предизвика разни проблеми со здравјето, особено кога преминуваме од едно годишно време во друго.

12 едноставни вежби за согорување на масните наслаги

Веројатно кога ќе ви спомнат вежбање првото нешто на коешто помислувате е одење во теретана. Но, можете да правите некои лесни и ефективни вежби и во вашиот дом.

8 неочекувани причини за суви и испукани усни

Најчесто сувите усни се резултат на студено време и сув воздух, но постојат и други причини кои веројатно не ви се познати. Погледнете кои.