Патување со заспаната сопруга: Урнебесна колекција од фотографии!

За да го прикаже егоистичниот пристап на неговата сопруга кон патувањето, еден корисник на Редит направил интересна галерија од нивните авантури.

Дечиња од градинка составиле неверојатно смешна книга со ужасни празнични рецепти

Секоја година групата на Кети Холенкамп, учителка во училиште во Илиноис, прави книга со рецепти за Денот на благодарноста.

14-те најлоши интервјуа за работа

Сигурно сакате вашето интервју за работа да помине совршено. Внимавате како ќе изгледате и внимателно размислувате пред да кажете нешто. Но, понекогаш работите не одат по план...

15-те најлоши восочни фигури во музејот Мадам Тисо

Кога ќе слушнете за восочни фигури, најверојатно во глава ви се појавуваат совршените статуи во Мадам Тисо. Но, понекогаш и најдобрите грешат.

Селфињата со подбрадок им ставаат крај на совршените фотографии на социјалните мрежи

Фотографиите на Снепчет, Фејсбук и особено Инстаграм се направени со цел да изгледаат „убаво“, а целото објавување фотографии се претвори во натпревар.

Што прават животните кога мислат дека никој не ги гледа?

Ловџиите често користат камери за следење. Тие имаат сензор и прават фотографија веднаш штом забележат движење. Но оваа технологија има и друга предност – таа ни дозволува да видиме што прават животните кога мислат дека никој не ги гледа.

Еве како да размислувате како инженер прикажано низ 23 фотографии

Инженерите се необични луѓе. Понекогаш тие смислуваат работи кои навистина ни го олеснуваат животот.

Талентирано момче со помош на Фотошоп станува урнебесен дел од животот на познатите ѕвезди

Повеќето познати личности не се дружат со „просечните“ луѓе, но тоа не важи за овој дечко...

18 генијални трикови кои ќе ви го разубават денот

Овие „изуми“ ќе го направат вашиот живот полесен.

Најсмешните причини за повик во полиција

Корисниците на Редит споделуваат неколку урнебесни случки од јавувања во полиција.

Саркастичен хороскоп за оваа недела што ќе ве насмее до солзи

Прочитајте каква иднина ви претстои во наредните денови и насмејте се до солзи...