Сок од ментa: Рецепт кој ги освежува телото и здивот

На многу едноставен начин самите можете да направите сируп од мента кој се пие разреден и разладен, а таков ефект ќе има и врз вашиот организам.

Како да направите сируп за ледено кафе?

Одличен за оние денови кога немате многу време за подготовка на кафе

Сон од кафе, ванила и јаболко

Рецепт за кафе во кој не можете да не се заљубите!

Домашен сируп кој ќе ви помогне во топењето на масните наслаги

Овој сируп можете многу лесно да го подготвите дома и да го користите како помошник во борбата против масните наслаги.

Кафе карамело

Превкусно кафе за секој период од денот...

Кафе-милкшејк со чоколадо и алкохол

Фантастичен напиток за уживање во денот...

Кафе, текила и тиква – комбинација која изненадува

Прекрасна комбинација на кафе и алкохол збогатена со арома на тиква...

Ескимско кафе

Ледено освежување за во топол есенски ден...
Датум: 04 Nov 2011
, Автор:

Неодолив шејк со кафе и чоколадо

Освежителен и расонувачки, погоден за во секој дел од денот...

Домашен екстракт од кафе

Љубители на кафето, ова е рецептот за вас. Богат и интензивен вкус на екстракт од кафе, кој може да го искористите во безброј рецепти за кафе и десерти. Лесно се подготвува, а негова примена секогаш ќе се најде.

Вкусни додатоци за вашето кафе

Ако сакате да експериментирате и да си го направите пиењето кафе уште повкусно задоволство, ви предлагаме 7 додатоци, кои би било згодно да ги имате на дофат во кујната.
Датум: 15 Jun 2011
, Автор:

Маршмелоу

Овие мали меки колачиња се толку слатки и вкусни што ќе ве освојат од прва.
12