Совети од секс терапевт кои ќе ве направат неверојатни љубовници

Постојат многу совети кои гарантираат дека ќе ве направат добри љубовници, но според секс терапевтот Трејси Кокс, овие 7 ќе ви бидат сосем доволно.

Познати личности кои си го уништиле животот поради зависноста од сексот

Станува збор за сериозна зависност што може да доведе до смртоносни заболувања, лоши навики, разводи и уништен живот.

Сексот во староста може да ја подобри работата на мозокот

Било направено истражување во кое учествувале 28 мажи и 45 жени на возраст од 50 до 83 години.

Што прави секој хороскопски знак веднаш по сексот?

Ако сакате малку да се насмеете, ви препорачуваме да го најдете вашиот хороскопски знак или знакот на вашиот партнер – гарантираме дека добро ќе се расположите!

10 заболувања кои можете да ги излекувате со водење љубов

Зимата е одлична за интимни моменти со партнерот, а притоа ќе ги заборавите и овие болести.

Шансите за љубовна врска, романса и секс се многу поголеми во текот на зимата

Ниските температури имаат големо влијание на нашиот сексуален живот, а научно е докажано дека шансите за љубов, романса и секс се поголеми во текот на зимските месеци.

Како водат љубов мажите кои се вистински заљубени во нивната партнерка?

Кога момците ќе почнат да се заљубуваат, тогаш сѐ се менува и сексот станува сосема поинаков.

3 сигурни знаци дека имате совршен сексуален живот со вашиот партнер

Сексот е многу важен дел од секоја врска, но овој многу интимен чин го достигнува својот врв само тогаш кога двајцата партнери максимално уживаат во моментот.

11 важни работи што девојките не ги учат за сексот, иако би требало

Дали девојките имаат можност да дознаат сѐ за половите болести и важните детали во врска со сексот?

Астрална интимност: Секс „надвор од телото“

Астралната проекција е нешто што го може секој. Но исто така постои и астрален секс кој е директно поврзан со проекцијата, но ретко кој разговара за него.

Психолошката причина зошто некои луѓе плачат после секс

Резултатите од истражувањето покажале дека 46% од испитаниците плачеле барем еднаш после секс.

Зошто сексот по раскинувањето не е добра идеја?

Телевизијата и филмовите го претставуваат сексот со неодамнешниот партнер како нормална работа. Но во реалноста, по раскинувањето многу често едниот партнер е многу поповреден од другиот.